Üzeyir Çakmaktaş’tan ‘silahlanma’ çağrısı

Alaattin Çakıcı’nın yakın arkadaşı olarak bilinen Üzeyir Çakmaktaş, sosyal medya hesabından “Eli silah tutan her vatan evladının silah altına alınması” çağrısında bulundu.

Organize suç örgütü liderliğinden hüküm giyen ve daha sonra infaz yasası kapsamında tahliye edilen Alaattin Çakıcı’nın yakın arkadaşı olarak bilinen Üzeyir Çakmaktaş, sosyal medya hesabı Twitterdan paylaştığı mesajla silahlanma çağrısında bulundu. Çakmaktaş, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Vatana, vatanın istiklaline kasteden iç-dış fiili saldırılarda kimliği fark etmeksizin eli silah tutan her vatan evladının silah kullanmasında, silah altına alınmasında şaşılacak, anormal bir durum yoktur. Kurtuluş Savaşı’nda yapılan 15 Temmuz’da da yapıldı!..”

Çakmaktaş, geçen yıl Alaattin Çakıcı‘nın aralarında bulunduğu ve adları faili meçhul olaylarla anılan Mehmet Ağar, Korkut Eken ile Engin Alan’ın Bodrum Yalıkavak’taki buluşmasının fotoğrafını paylaşmıştı. 

Çakmaktaş’ın dört isimden “Türk Devleti ilelebet var olsun diye her zorluk ve meşakkati göğüsleyen, zindan dahil bu uğurda en ağır bedelleri ödeyen kahramanlarımız” diye bahsederek yaptığı o paylaşım siyasetin gündemine oturmuştu.

MA – HABER MERKEZİ