Uzman cerrah Dr. Çevli, Covid-19’dan yaşamını yitirdi

Türkiye’de son 24 saatte koronavirüs nedeniyle 28 kişi daha hayatını kaybetti. İstanbul Tabib Odası da Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Salih Cenap Çevli’nin ölüm haberini duyurdu. Toplam can kaybı 4 bin 397’ye yükseldi. Urfa’da 8 bina karantinaya alındı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüsün (Kovid-19) Türkiye’deki güncel durumuna ilişkin verileri twitter hesabından tablo ile paylaştı. Buna göre; koronavirüs nedeniyle 28 kişi daha hayatını kaybetti, 948 kişiye yeni tanı kondu. İstanbul Tabib Odası ise Uzman Cerrah Dr. Salih Cenap Çevli’nin pandemi nedeniyle yaşamını yitirdiğini duyurdu. Urfa’da ise pandemi nedeniyle 8 binanın karantinaya alındığı öğrenildi.

Yaşamını yitirenlerin sayısı 4 bin 397’ye yükselirken, toplam vaka sayısı ise 158 bin 762 oldu.

Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “İyileşen hasta sayısında, bugün önemli bir artış var. Yoğun bakım ve Entübe hasta sayısında ise azalma devam ediyor. Elde edilen başarı, 83 milyonun gösterdiği uyumun sonucu. Yeni hayat tarzımız: Kontrollü sosyal hayat, hep birlikte tedbir” dedi.

Cerrahi Uzmanı yaşamını yitirdi

Uzm. Dr. Salih Cenap Çevli. Foto: MA

İstanbul Tabip Odası, Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Salih Cenap Çevli’nin, koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybettiğini duyurdu. Gülhane Askeri Tıp Akademisi mezunlarından Çevli’nin ölümü sonrası İstanbul Tabip Odası yayımladığı mesajda, “Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Salih Cenap Çevli’yi Covid-19 nedeniyle kaybetmenin büyük üzüntüsü içindeyiz. Değerli meslektaşımızın ailesi başta olmak üzere yakınlarının derin acısını paylaşıyor, tüm hekim camiasına başsağlığı diliyoruz”  ifadelerini kullandı.

5 ilçede 8 bina karantinada

Urfa’nın 5 ilçesine bağlı mahallelerde 8 bina karantinaya alındı. Urfa’nın Karaköprü, Haliliye, Eyyubiye, Viranşehir ve Siverek ilçelerine bağlı 8 mahallede, Kovid-19 test sonucu pozitif çıkan yurttaşların çıkması üzerine kişilerin yaşadığı 8 bina 14 gün süre ile karantinaya alındı. Karantinaya alınan binalarda kaç vakanın olduğuna dair ise herhangi bir bilgi paylaşılmadı.