Vaka sayısı binin altına düştü, yeni süreç başladı!

Son 24 saatte 23 kişi öldü. Vaka sayısı ise 972 olarak açıklandı. Sağlık Bakanı, vaka sayısının binin altına düşmesiyle Covid-19 ile mücadele şartlarının değişeceğini, daha özgür mücadele edileceğini savundu.

Türkiye’de koronavirüs nedeniyle bugün 23 kişi daha hayatını kaybederken, toplam can kaybı 4 bin 222’ye yükseldi. Sağlık Bakanı Koca, vaka sayısının bugün itibariyle binin altına düştüğünü açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs salgını ile ilgili son bilgileri ve Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu’nu Twitter hesabından paylaştı.

Bakan Koca’nın açıkladığı bilgilere göre, son 24 saatte 972 kişiye koronavirüs tanısı kondu, 23 kişi daha hayatını kaybetti. Böylece salgın nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 4 bin 222’ye yükselirken, toplam vaka sayısı ise 152 bin 587 oldu.

Bin vaka sayısı…

Bakan Koca, tablo ile yaptığı paylaşım ile, “Vaka sayımız, 1.000’in altına düştü. Kaybettiğimiz hasta sayısı bugün de azaldı. Virüsle artık şartları değiştirerek, daha özgür mücadele edeceğiz. Yeni hayat tarzımız: Kontrollü Sosyal Hayat, hep birlikte tedbir. Koşulu: Maske + 1,5 metre Sosyal Mesafe” ifadelerini kullandı.