Vaka sayısında kısmi artış var, ölü sayısı 4 bini aştı

Önlemlerin gevşetilmesinden 4 gün sonra yapılan uyarılar haklı çıktı. Sağlık Bakanı, vaka sayısında kısmi artış olduğunu söylerken, Tarım Bakanı atık sularda Koronavirüs tespit edildiğini belirti.

Türkiye’de koronavirüs nedeniyle bugün 48 kişi daha hayatını kaybederken, salgın nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 4 bin 55 oldu. Sağlık Bakanı Koca, vaka sayısında kısmi artış olduğunu bildirdi. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs salgını ile ilgili son bilgileri ve Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu’nu Twitter hesabından paylaştı.

48 kişi daha yaşamını yitirdi

Bakan Koca’nın açıkladığı bilgilere göre, son 24 saatte 1.708 kişiye koronavirüs tanısı kondu, 48 kişi daha hayatını kaybetti. Böylece salgın nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 4 bin 55’e yükseldi.

Toplam vaka sayısı 146 bin 457’ye çıkarken, toplam iyileşen sayısı ise 106 bin 133 olarak açıklandı.

Bakan Koca, tablo ile yaptığı paylaşımda, “Yoğun bakım ve entübe hasta sayımız azalmaya devam ediyor. Test sayımız düne göre fazla. Vaka sayımızda kısmi artış var. Yeni hayat tarzımız Kontrollü Sosyal Hayat, yani hep birlikte tedbir. Koşulu: Maske + 1,5 metre Sosyal Mesafe” ifadelerini kullandı. 

Atık sularda Kovid-19 tespiti

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Etlik Veteriner Kontrol Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’nde Kovid-19 aşısı çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Koronavirüs salgını kapsamında İstanbul ve Ankara’da atık sularda çalışmalar yaptıklarını aktaran Pakdemirli, bir takım bulgulara rastladıklarını söyledi. Bakan, bulguların niteliği veya tehlikesi hakkında ise bilgi vermedi.