Veli Saçılık: Onlar ne kadar saldırgansa ben de o kadar direngenim

HDP’nin son kongresinde Parti Meclisi’ne seçilen ve PM tarafından da Merkez Yürütme Kurulu’na (MYK) seçilen aktivist Veli Saçılık, ülkücüler tarafından sosyal medya üzerinden ölümle tehdit ediliyor.

Ülkücüler, Veli Saçılık’a özelden de tehdit ediyor.

#Yeni1mecra’ya konuşan Veli Saçılık, HDP MYK’sına seçildikten sonra troller tarafından tehdit edildiğini belirterek, bir süre sonra Ülkü Ocakları’nın üst düzey yöneticileri tarafından ölümle tehdit edildiğini ifade etti.

Veli Saçılık, “Onlar ne kadar saldırgansa ben de o kadar direngenim” diyerek, kendisini ölümle ve kurşunla tehdit edenler hakkında suç duyurusunda bulunacağını söyledi.

Tehditlerin gerçek hesaplar üzerinden ve özel mesajlar şeklinde devam ettiğini belirten Veli Saçılık, “Ben de anladım ki merkezi olarak karar almışlar. Daha önce gazetecilere yaptığı gibi bana bir saldırı gerçekleştirecekler” dedi. Saçılık, “Onlar ne kadar saldırgansa ben de o kadar direngenim” diye konuştu.

Saçılık’a tehditler sürdü

Veli Saçılık’ın tehdit edildiği haberinin ardından da bu kez profilinde Bağcılar Ülkü Ocakları Geçmiş Dönem İlçe Başkanı yazan Ufuk Kırömeroğlu’na ait @ukiromeroglu hesabından, “Valla sen böyle milleti ifşa ediyorsun ya. Bugünleri çok ararsın. Seni 81 vilayette ilçe ilçe kucaktan kucağa gezdirler.” “Beni sakın kimseye ifşa etme seni kimseye yar etmem:)” yazdı.

Veli Saçılık da “Bu faşİsT, Ülkü Ocağı Başkanlığı yapmış. Açıkça ölümle tehdit etmekten çekinmiyor. Cesaretinden değil, polis-savcı-hakim bizden diye düşünüyor. Bunlara cevabım: Kargadan korksam darı ekmezdim.” şeklinde twit attı.

Ayrıntılar video haberde…