Yavaş, Aygün hakkında tazminat davası açtı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş, Aygün’ün kendisi hakkında söylediği iddialara ilişkin tazminat davası açtı.

HABER MERKEZİ – Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, eski CHP Milletvekili Sinan Aygün hakkında tazminat davası açtı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Nöbetçi Ankara Asliye Hukuk Mahkemesi’nde eski CHP Milletvekili Sinan Aygün hakkında dava açtı. Dava dilekçesinde, Aygün’ün katıldığı bir televizyon programında Yavaş hakkında “rüşvet” ve “örgüt üyeleri ile iş birliği” iddiasında bulunduğu belirtildi.

Dilekçede, Aygün’ün konuşmalarıyla kamuoyunda Yavaş’ın “itibarını zedelemeye çalıştığı” ve “iftira attığı” belirtildi. Aygün’ün iddialarının ifade özgürlüğü sınırları içerisinde kabul edilmesinin mümkün olmadığının ifade edildiği dilekçede, eleştiri sınırının aşıldığı kaydedildi.

Aygün’ün iddialarının tamamının Yavaş’ın onuru ve saygınlığını zedelemeye yönelik olduğunun belirtildiği dilekçede, “Davalının iddiaları tümüyle mesnetsizdir, hiç bir belge ve kanıta dayanmadan müvekkilimi rüşvet istemekle suçlamıştır.” denildi. Dilekçede, Aygün’ün “rüşvet” ve ” örgüt üyeleri ile iş birliği” iddiaları nedeniyle ayrı ayrı 50’şer bin liralık olmak üzere, toplam 100 bin lira manevi tazminat ödemeye mahkum edilmesi istendi.