Yayınlamadığı video Twitter ve Google’da 1. sırada

Mayıs ayı başından beri yayınladığı videolarla Türkiye’de gündemi belirleyen, ortaya attığı iddialar, dile getirdiği itiraflarla siyaset-mafya-medya üçgeninde yaşananları ortaya döken Sedat Peker’in güvenli ortam oluşturmadığı için yayınlamadığı 10. videosu Twitter’da gündemin ilk sırasına yerleşti.

“Sedat Peker 10. videoyu yayınladı mı?” sorusu da Google’da en çok sorulan soru oldu.

Organize suç örgütü kurmaktan hakkında yakalama kararı çıkarılan ancak daha büyük bir “suç örgütünün” parçası olduğunu belirterek ona üye olduğunu kaydeden Sedat Peker, açıklamalarıyla Türkiye’de bir fenomene dönüşmüş durumda.

Videoları on milyonlarca kişi tarafından izlenen Peker’in siyaset-mafya-medya üçgeninde yaşananları itiraf edip ifşa eden açıklamaları gündemi sarsarken önerdiği oyun en çok arananlar listesine giriyor, sözünü ettiği kitap satış listelerinde en çok satılanlar arasına giriyor.

Peker’in dönüştüğü “fenomen” o kadar büyüdü ki kendisine güvenli bir alan oluşturamadığı için yayınlayamadığı 10. videosu Twitter’da ülke gündeminin ilk sırasına yerleşti. Bu yayınlanmayan 10. Video, Google’da “Sedat Peker 10. Videoyu yayınladı mı?” sorusuyla en çok arananlar listesine girmeyi başardı.

Google’da ‘Sedat Peker’in 10. videosu yayınlandı mı?’ sorusu en çok sorulanlarda

Sedat Peker, bulunduğu Birleşik Arap Emirlikleri’nde kaldığı otelin ifşa olması üzerine yerini değiştirdiğini ve “uzun bir seyahate çıktığını” daha önce açıklamıştı. 13 Haziran Pazar günü yayınlamayı planladığı videoyu da güvenli ortam olmaması nedeniyle ertelediğini duyuran Peker, Türkiye hükümetiyle anlaştığı yönündeki iddiaları da sert bir dille yalanlayarak ifşaatlarına devam edeceği mesajını verdi.

#SedatPeker10 gündemin ilk sırasında

Sedat Peker 10. videoyu yayınlamayacağını duyurdu ama “yayınlanmayan” video Türkiye gündeminin ilk sırasına yerleşti. 13 Haziran 2021 günü dünyanın en büyük sosyal medya platformu Twitter’da #sedatpeker10 etiketi gündemin ilk sırasına yerleşti.

Önerdiği kitap en çok satanlar listesine girdi

Bu arada Sedat Peker’in 9. videosunda sözünü ettiği ve önerdiği Vedat Türkali’nin “Bir Gün Tek Başına’ romanı kitap satış sitelerinde en çok satanlar arasına girdi. Türkiye’nin en büyük satış platformlarından İdefix’te en çok satanlar listesine beşinci sıradan giren ‘Bir Gün Tek Başına’nın satış fiyatı da artan ilgiye oranla arttı. Kitap, İdefix’te yüzde 25 indirimli haliyle 52.50 TL’den alıcı buluyor.

Kaynak: Kronos