Yeni yıl mesajı 2021

Mustafa Karadağ

2021’den en çok istediğim şey, hak temelli hiçbir gösteri ve açıklamada polis-jandarma şiddeti olmasın. O gaz sıktıkları, copladıkları, yerlerde sürüdükleri insanların onların haklarını da savunduklarını unutmasınlar.
Hukuksuz emirlere uymasınlar. Şiddete onlar da dur desinler.

Bir sözüm de iktidara.

Ey İktidar! Sokakları terörize ederek, seyyar karakollar kurarak demokrasiyi var edemezsiniz. Reform yapacağınıza kimseyi inandıramazsınız. Kamunun parasını çarçur edip yandaş medyanızı, şirketlerinizi besleyerek, güven tesis edemezsiniz.

Anayasaya, uluslararası sözleşmelere aykırı, büyük sözler ederek, bütün yanlışlarınıza rağmen sağa sola sataşarak uluslararası platformlarda var olamazsınız.

Tutukluluğu bir nevi rehin almaya, cezalandırmaya dönüştürerek, yargıyı baskı altında tutarak hukuk devleti olamazsınız.

Halkları, insanları, kurumları birbirine düşman ederek, bazılarını ötekileştirerek, yargılamadan mahkum ederek, masumiyet karinesini yok sayarak barışı sağlayamazsınız. İnsanları; gelir adaletsizliğini çoğaltarak, açlığa, yoksulluğa mahkum edip eğitimsizleştirerek, değerlerini bir bir ellerinden alarak bir arada tutamazsınız. Unutmayın, barış sürdürülebilir bir şeydir.

Deneyin, siz de göreceksiniz.

Halkın vicdanını serbest bırakın ya da susun. Bu halk eşitliğin, özgürlüğün yolunu bulur. Bizler güzel, umutlu ve güneşli günler vaat eden kendi geleceğimizi tesis ederiz.

Ey iktidar, çek gölgeni üzerimizden. Gölgen bize ağır geliyor, nefes almamıza izin vermiyor.

Bizler, nefes almak istiyoruz.

Bunu yapabilirsiniz.

Zeytin dalının elimizden düşmesine izin vermeyin.

Sağlıklı, huzurlu, mutlu, umutlu bir yıl diliyorum.