Yılmaz Odabaşı tutukluk sürecine ilişkin paylaşımda bulundu

Odabaşı: “Bu ülkede hukuk varsa, sırf geçmiş sicilime, memleketime bakılarak faşizan bir ceza verildiğini müfettişler veya AYM açığa çıkarır.”

Şair Yılmaz Odabaşı, gözaltına alınması ve tutukluluğuna ilişkin şunları yazdı: ‘İlk kez suçum yazı-siyasi değildi, ama özünde siyasiydi’

Şair Yılmaz Odabaşı, dün gözaltına alınıp tutuklanması ve bugün tahliye edilmesine ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Odabaşı şunları yazdı:

  • “Lobilere değil, her zaman yazdıklarımı içselleştiren insanlara, yazıyla kurulan dostluğa inandım; insana, vefaya ve vicdana inandım. Mağdur olduğumda ise siz beni sahiplenerek her seferinde doğrulmama emek verdiniz. Bu akşam serbest bırakıldım. Vefanıza bir kez daha minnettarım.”
  • “Bu ülkede hukuk varsa sn. bakan @abdulhamitgul müfettişlerine dosyamı inceletsin. Bir yumruk dışında (ki onu da dürüstlüğümden ben mahkemeye beyan ettiğim) dosyada başka kanıt varsa bu ülkenin en haysiyetsiz insanı seçilmeyi üstlenirim. Hukuk varsa onlar adaleti üstlenir mi?”
  • “Diyeceklerim özetle bu kadar. Hayatımda hiçbir zaman hilenin, yalanın, namertliğin, kahpeliğin olduğu yerlere imzamı koymadım. Bu ülkede hukuk varsa, sırf geçmiş sicilime, memleketime bakılarak faşizan bir ceza verildiğini müfettişler veya AYM açığa çıkarır. Yoksa AİHM’e gideriz.”

‘Dayanışmaları için dostlarıma sonsuz teşekkür’

Yılmaz Odabaşı sosyal medya hesabından, gözaltı ve tutuklama sürecinde kendisiyle dayanışan herkese teşekkür etti:

“Yerde yatacak yerin bile olmadığı Kandıra cezaevinde kaldığım sürede büyük ve anlamlı dayanışmaları için dostlarım @candundaradasi , @MSTanrikulu , @firatacar1947 , @TarikToros , @ferhatttunc ve  ve adlarını sığdıramadıklarıma, avukatım Azranur Aktaş Hanıma ve sizlerin vefasına sonsuz teşekkür.”

‘İlk kez suçum yazı-siyasi değildi, ama özünde siyasiydi’

Yılmaz Odabaşı, tahliyesinin ardından, tutuklanmasına tepki gösteren 100 imzalı bildiriyi haberleştiren Yeni1Mecra’nın twitini yorumlayarak retwitledi.

Odabaşı Yeni1Mecra’nın twitini şu mesajla retwitledi: “Tıpkı bu bildiriyi yazan, imza koyan kadirşinas, cesur insanların vurguladığı gibiydi. İlk kez suçum yazı-siyasi değildi, fakat bana dombra dinletip çalışma odamın karşısına sekiz metre bayrağı gözüme sokan had bilmez, cahil zihniyete bir yumruk atmış olmam özünde siyasiydi…”

Yeni1Mecra