YKS için yürütmenin durdurulması istendi

İYİ Parti Grup Başkanvekili Dervişoğlu, YKS tarihinin değiştirilmesinin kamu yararına, hukuk ve vicdana uygun olmadığını belirterek yürütmenin durdurulması için yargıya başvurdu.

İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu

İYİ Parti İzmir Milletvekili ve Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, Yüksek Kurumları Sınavı (YKS) tarihinin değiştirilmesine karşı yargıya yürütmenin durdurulması talebiyle başvurdu. Kızı bu yıl YKS’ye girecek olan Dervişoğlu, dilekçesinde hükümetin gençlerle empati kuramadığını vurguladı.

Koronavirüsü ile mücadele edilen bu günlerde gençlerin zaten stres altında olduğunu belirten Dervişoğlu, öğrencilerin ve ailelerinin yıllarca verdiği emeğin keyfi sınav tarihi değişimi ile heba olabileceğine işaret etti.

“Sadece sınav tarihleriyle değil gençlerin de hayalleriyle oynuyorsunuz” diyen Dervişoğlu, “normalleşme” sürecinin sebep gösterilerek sınav tarihinin bir ay erkene alınmasının sınava girecek gençlerde normalleşmenin tam tersi bir etki oluşturduğunu kaydetti.

Söz konusu sınav tarihi değişikliğinin kamu yararına, hukuka ve vicdana uygun olmadığına vurgu yapan Dervişoğlu, öğrencilerin ve ailelerin lehine olmayan kararın ivedilikle yürütmesinin durdurulması gerektiğini ifade etti.