Yüksekova’da ilçe merkezine inen kurt için ekipler seferber oldu

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde belediye ve polis ekipleri, yiyecek bulamadığı için ilçe merkezine inen kurdu yakalamaya çalışıyor.

Yüksekova Belediyesi Veteriner Hekimi Hekim Kaçan, gazetecilere, üç günden bu yana kurdun ilçede dolaştığını söyledi. (Fotoğraf: Bilal Tinar Twitter hesabındaki videodan ekran görüntüsü)

Üç gündür kurdun görüldüğü Cumhuriyet ve Güngör mahallelerinde çalışma yürüten ekipler, farklı noktalara kafes bıraktı, vatandaşları tedbirli olmaları yönünde uyardı.

Yüksekova Belediyesi Veteriner Hekimi Hekim Kaçan, gazetecilere, üç günden bu yana kurdun ilçede dolaştığını söyledi.

Gelen ihbarları anında değerlendirdiklerini belirten Kaçan, şöyle konuştu:

“Kurt sabit bir yerde durmuyor ve sürekli iki mahalle arasında gidip geliyor. En son Cumhuriyet ve Güngör mahallelerinde görülmüş. Biz de bu mahallelerde çalışmaları yoğunlaştırdık. Belirli noktalara tuzak kafes kurduk. Dileğimiz kimseye zarar vermeden kurdun yakalanması. Bizim en büyük önceliğimiz kurda zarar vermeden yakalamak. İhbarlar özellikle akşam saatlerinde geliyor. Kurdu yakalayabilirsek tedavisini yapıp besledikten sonra doğal yaşam alanına bırakacağız. Kurt bulunana kadar vatandaşların da dikkatli olmasını istiyoruz.”

AA