Yurt dışı uçuşları yeniden başladı

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı ve İstanbul Havalimanı’ndan Covid-19 salgını nedeniyle durdurulan tarifeli yurt dışı uçuşları yeniden başladı.

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle 3 aydır durdurulan yurt dışı uçuşlar yeniden başladı. Sabah erken saatlerde havalimanına gelen yolcular termal kameralarla ateşleri ölçülüp, pasaport kontrolünden geçtikten sonra uçak kapılarına ulaştı.

Yolcular, burada uçuş kartlarını kendileri okutarak uçağa bindirildi. Havalimanına bileti olmayan ve maske takmayan yolcular alınmadı.

Sabiha Gökçen’den ilk yurt dışı uçuşu Londra’ya gerçekleşti

Havalimanında yeniden başlayan ilk yurt dışı uçuşu AnadoluJet’in tarifeli seferiyle saat 08.40’ta Londra’ya gerçekleşti. Bu uçuşu 08.50 Amsterdam, 09.10 Düseldorf seferleri takip etti. AnadoluJet’in yurt dışı uçuş planlamaları kapsamında Berlin, Stuttgart, Frankfurt ve Münih’e de uçuşlar gerçekleştirilecek.

İstanbul Havalimanı

İstanbul Havalimanı’ndan ilk yurt dışı uçuş Düselfdorf’a yapıldı

İstanbul Havalimanı’nda da yaklaşık 2 ay önce durdurulan tarifeli yurt dışı uçuşları belirli ülkeleri kapsayacak şekilde kademeli olarak yeniden açıldı.

Bu kapsamda Türk Hava Yolları (THY), Almanya’nın başkenti Berlin ile Düseldorf, Münih ve Frankfurt kentlerine, İngiltere’nin başkenti Londra’ya ve Hollanda’nın başkenti Amsterdam’a başlattığı tarifeli uçuşlar kapsamında ilk uçuş saat 08.20’de Düselfdorf şehrine yapıldı. Biletli yolcuların haricinde terminale girişlere izin verilmedi. Yolcuların havalimanına girişte termal kameralarla vücut ısıları kontrol edildi

Bu seferlere, karşılıklı uçuş gerçekleştirilen ülkelerin yetkili makamlarınca belirlenen şartları taşıyan yolcular alınabiliyor.

Kaynak: AA