103 yaşındaki kadının koronavirüsü yendiği açıklandı

İran’da Simnan Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Danayi, koronavirüs nedeniyle bir haftadır tedavi gören 103 yaşındaki bir kadın hastanın tamamen iyileşerek taburcu edildiğini duyurdu.

103 yaşındaki kadın koronavirüsü yenen en yaşlı ikinci insan olarak kayıtlara geçti.

İran’da ilk kez 19 Şubat’ta Kum kentinde tespit edilen koronavirüs (Covid-19) salgını ülke genelinde yayılmaya devam ediyor. İran’da dün itibariyle koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 988’e, vaka sayısı ise 16 bin 169’e ulaştı. Koronavirüs nedeniyle tedavi gören 5 bin 389 kişi ise taburcu edildi. 103 yaşındaki bir kadının da tedavisi sonrası iyileşerek taburcu edildiği bildirildi.

Anadolu Ajansı’nın geçtiği bilgilere göre; Simnan Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Nevid Danayi, koronavirüse (Covid-19) yakalanan 103 yaşındaki bir kadının tedavisi sonrası iyileşerek taburcu edildiğini duyurdu. Hastanın kimliğini açıklamayan Danayi, “Koronavirüs nedeniyle yaklaşık bir haftadır Simnan Kevser Hastanesi’nde tedavi gören 103 yaşındaki bir kadın hasta tamamen iyileşerek taburcu edildi.” dedi.

Çin’de koronavirüse yakalanan 103 yaşındaki bir kadın hastanın da 6 günlük tedavisinin ardından geçen hafta koronavirüsü yenerek taburcu edildiği açıklanmıştı. Çin’in Wuhan kentinde 100 yaşındaki bir hasta ile İran’ın Bem şehrinde 91 yaşındaki bir hasta da virüsü yenerek iyileşmişti.