AKP Sözcüsü Çelik’ten ‘gri pasaport’ açıklaması

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, AKP’li Yeşilyurt Belediyesi’nin yurt dışına gönderdiği kişilerin geri dönmemesi konusunda “Aynı durum CHP ve İyi Parti belediyelerinde de varmış” dedi.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik partisinin MYK toplantısının ardından siyasi gelişmeler üzerine açıklamalar yaptı

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, AKP MYK toplantısının ardından gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias’ın geçtiğimiz günlerde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile gerçekleştirdiği basın toplantısında gösterdiği tavra tepki gösteren AKP’li Ömer Çelik; “Müzakereye gelmiş ama müzakereyi sabote etmiş olarak kayıtlara geçmiş oldu. Bütün dünya da bu tavrı görmüş oldu. Dünya ayrıca müzakere isteyen pozitif taraf kim bunu da görmüş oldu” şeklinde konuştu.

Çelik kimi siyasal gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulundu.

‘Bildiri yayınlanınca neden bazı emekli amiraller açıklama yaptı?’

“*Emekli amiraller tarafından yayınlanan, siyasette geçmişteki kötü girişimleri hatırlatan bir bildiri olduğunu geçen hafta size anlatmıştım. Yargının devreye girmesinden dolayı konuya girmemiştim. Bu süreç içerisinde AK Parti’yi ima eden Kılıçdaroğlu’ndan ve bazı CHP’li arkadaşlardan kabul edemeyeceğimiz iddialar oldu. Bu metnin değiştirilmesinde ya da gece yayınlanmasında iktidarın sorumlu olduğu yönünde açıklama yaptılar. Bunlar baştan aşağı yanlıştır. Eğer bu bildiri değiştirildiyse ya da gece yayınlanması konusunda müdahale olduysa, niçin gece yayınlanır, yayınlanmaz bazı emekli amiraller açıklama yapmaya çalıştı?

‘İlk sivil anayasa olacak’

*Anayasa çalışmalarıyla ilgili akademisyen arkadaşlar siyasi tartışmaya zemin hazırlıyorlar. O çalışma güçlü bir şekilde devam ediyor. Burada olgunlaştıktan sonra diğer partilerle de konuşacağız. Bu mutabakata katılan olur katılmayan olur, onların bileceği iş ama bu kapı açık olacaktır. Gelecek nesillere bu anayasayı bırakmamalıyız. Bunu gelecek nesillere borçluyuz. Darbe dönemine ait olmayan ilk sivil anayasayı geleceğe bırakmalıyız.

‘Kendi belediyelerinde de çıktı’

*Bir kaç tane CHP’li milletvekili çıktı, bunu AK Parti belediyeleri yapıyor dedi. Şimdi bugün gördük ki aynı durum CHP ve İyi Parti belediyelerinde de varmış. Kendi belediyelerinde de çıktı işte. Ondan sonra CHP sözcüsü çıkıyor, İçişleri Bakanımızı suçluyor. Zaten soruşturma emrini Bakanımız vermiş. Onlara şunu sormak istiyorum, “Her CHP üyelik kartı verdiğinizin sütten çıkmış ak kaşık olduğuna emin misiniz? Kefil olabiliyor musunuz” Sonuç olarak Belediyelerden böyle bir tablo ortaya çıktı. Bakanlığımızda soruşturma yaparak her şeyi ortaya çıkaracaktır. Biz de bunun olmasını istiyoruz.”