Akşener: Cumhurbaşkanı adayı olmayı çok isterim

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili olarak, “Elbette aday olmayı çok isterim herkes gibi. Ama daha çok zaman var” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

Halk TV’de Şirin Payzın’ın sorularını yanıtlayan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Payzın’ın “Esnafı gezmeniz Cumhurbaşkanlığı adaylığı için bir nabız yoklama mı?” sorusuna yanıt verirken, şunları söyledi:

“Türkiye’nin nefes almasına ihtiyacı var. Bunlar samimi gezilerim. Elbette aday olmayı çok isterim herkes gibi. Ama daha çok zaman var. Millet İttifakı’nın karşılıklı konuşacağı bir konu. Cumhurbaşkanı olacağım diye Türkiye’nin geleceği ile oynamayacağım” dedi. Akşener, “Esnafı gezerken kimse bana Biden’ı sormadı. Vatandaşın suni gündemle alakalı olarak hiçbir derdi yok. Hatta bana söylenen şu; ‘farklı bir muhalefet anlayışınız var, bunun devam ettirin’ dediler” diye konuştu.

“Ben de vahşi kapitalizme itiraz ederim”

Bir dönem ülkü ocaklarında yöneticilik yaptığını söyleyen esnafın “kapitalizm bizi sömürüyor” sözlerine karşılık “Ben 16 yaşından beri sınıfsal bakarım” diyen Akşener;

“Bu arkadaşımız orada çalışıyor, kendisi esnaf değil. Aldığı para asgari ücret, evi kira. Bu çocuk ne yapar düşünün. Böyle bir durumda biraz okuyan yazan herkes, Türkiye’deki vahşi kapitalizme itiraz eder” diye konuştu.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın CNNTürk’te “Dolarla mı maaş alıyorsunuz” sözlerinin sorulması üzerine İyi Parti lideri:

“Peynirin kilosu 80 lira olmuş. Tamam dolar yok da nasıl olacak bu işler. Sayın Erdoğan ve damadı için dünya güzel. Çokomel harika yani. Ama garibanın durumu felaket.”

“Siz saray diye bir kavramın içine girerseniz, paralel bir evrenin içine girerseniz. Saray rejimi ayrı bir bürokrasi yarattı. Saraydaki şube müdürlerinin milletvekillerinin, bakanlarının telefonlarına çıkılmadığı bir sistemdir.”

“İzole bir hayattır. Damat bakan empatiden yoksun bir arkadaş. Anlattığı fıkraya inanamadım. Ekonomisinin E’sinden anlamayan bir kişinin bakan olması nepotizmdir”

Kaynak: Halk TV