Akşener’den TTB kapatılsın diyen Bahçeli’ye: Sözümona milliyetçiler…

İYİ Parti’de 2. Olağan Kurultay başladı, Genel Başkan Meral Akşener partililere sesleniyor… Akşener, Bahçeli’nin ‘Kapatılsın’ çağrısı yaptığı Türk Tabipleri Birliği’ne de destek verdi, ‘Kendine, sözüm ona milliyetçi diyenlerin hor gördüğü, Atamın bize emaneti, cefakar Türk tabiplerine selam olsun…’ dedi.

İYİ Parti 2. Olağan Kurultayı başladı.

Genel Başkan Meral Akşener’in kurultayın yapıldığı Altınpark’taki alana gelmesi ve delegeleri selamlamasının ardından Divan Başkanlığı oluşturuldu.

Kurultay, Divan Başkanlığı’na seçilen Kalkınma Politikaları Başkan İsmail Tatlıoğlu ve Genel Sekreter Uğur Poyraz’ın konuşmasının ardından çalışmalarına başladı.

Daha sonra gündem gereği saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı ve şehitler için Fatiha Suresi okundu.

Akşener, Bahçeli’nin ‘Kapatılsın’ çağrısı yaptığı Türk Tabipleri Birliği’ne de destek verdi, “Kendine, sözüm ona milliyetçi diyenlerin hor gördüğü, Atamın bize emaneti, cefakar Türk tabiplerine selam olsun…” dedi.  

Ekonomi yönetimini sert sözlerle eleştiren Akşener “Bugün milli gelirimiz, 2010 senesiyle aynı. Gelirimiz artmadı ama, giderlerimiz katlanarak arttı. İktidara geldiklerinde otomobil alınabilen parayla, bugün ancak 3 tane yeni model telefon alınabiliyor. O paraya bugün bilgisayar satılıyor, bilgisayar. Geçen sene 24 lira olan bir ürünün fiyatı, bugün 36 lira olmuş. Sorsan enflasyon yüzde 14. Kendilerini kandırıyorlar, bizi de kandırabileceklerini sanıyorlar. Oysa Partili Damat Ekonomisi’nin gerçekleri çok başka…”