Atama ve görevden alma kararları Resmi Gazete’de

Tarım ve Orman Bakanlığında, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Kandazoğlu ile Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Kavasoğlu görevden alındı.

9 ilde Orman Bölge Müdürü görevden alınırken, 8 ilde ise Kültür ve Turizm Müdürü değişti.

Strateji ve Bütçe Başkanlığı İSEDAK ve Uluslararası Kalkınma İşbirliği Genel Müdürlüğü, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı ile bazı kurumlara ilişkin atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.

Anadolu Ajansı’nın geçtiği bilgilere göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararlarına göre, Strateji ve Bütçe Başkanlığı İSEDAK ve Uluslararası Kalkınma İşbirliği Genel Müdürlüğünde açık bulunan, Genel Müdür Yardımcılığına Fatih Ünlü atandı. Sosyal Güvenlik Kurumunda açık bulunan yönetim kurulu üyeliğine Yakup Tekin getirildi.

8 ilin Kültür ve Turizm Müdürü değişti

Kültür ve Turizm Bakanlığınca, Ankara, Aksaray, Bursa, Eskişehir, Karaman, Kütahya, Muş ve Zonguldak il müdürleri değiştirildi.

4 İlin Milli Eğitim Müdürü değişti

Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığında açık bulunan Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Mehmet Nezir Gül getirildi. Bingöl, Burdur, Isparta ve Van Milli Eğitim İl Müdürleri değiştirildi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca, Burdur İl Müdürü İsmail Türe görevden alındı. Burdur, Antalya ve Şırnak İl Müdürlüğüne yeni isimler atandı.

9 bölge müdürü görevden alındı

Tarım ve Orman Bakanlığınca, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Yusuf Kandazoğlu ile Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Selçuk Kavasoğlu görevden alındı. Ayrıca Bartın, Yozgat. Adana, Amasya İl Tarım Müdürleri ile Balıkesir, Denizli, Maraş, Kayseri, Sakarya, Urfa, ve Trabzon Orman Bölge Müdürleri görevden alındı.

Öte yandan Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumunda (TÜBİTAK) açık bulunan başkan yardımcılığına Prof. Dr. Ahmet Yozgatlıgil, Türkiye Uzay Ajansı Başkanlığında açık bulunan başkan yardımcılığına Salih Metin Kibar ve Adli Tıp Kurumu Yedinci Adli Tıp İhtisas Kurulu Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Üyeliğine İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tülin Tıraje Celkan getirildi.