Ayvatoğlu yeniden gözaltına alındı: Arkadaşları uyuşturucuyu doğruladı

Dün serbest bırakılan AKP’li Kürşat Ayvatoğlu, arkadaşlarıyla birlikte bugün yeniden gözaltına alındı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturmanın derinleştirilerek sürdürüldüğünü bildirdi.

Uyuşturucu kullandığı sırada çekilen görüntülerinin sosyal medyada yayınlanmasının ardından dün gözaltına alınıp adli kontrol şartıyla serbest bırakılan AKP Genel Merkez Büro çalışanı Hamza Kürşat Ayvatoğlu, savcılık talimatıyla tekrar gözaltına alındı. Yeniden gözaltına alınma sebebinin ise, görüntüdeki maddenin uyuşturucu ve uyarıcı olup olmadığının belirlenmesi ve şüphelinin bu maddeyi arkadaşlarına da temin etmesi iddiası olduğu bilgisi alındı. 

Hürriyet’in haberine göre, otomobilde Ayvatoğlu’nun yanında bulunan 2 kişi ile birlikte toplam 4 kişi gece saatlerinde Kastamonu ve İzmir’de gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler, Ayvatoğlu’nun kullandığı maddenin uyuşturucu madde olduğunu, kendilerine de uyuşturucu madde temin ettiğini itiraf etti.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı: Soruşturma devam ediyor

Konuyla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, dün yaptığı açıklamada “Başsavcılığımızca şüpheli hakkında 26.03.2021 tarihinde TCK 190/2 ve 191/1 maddeleri uyarınca soruşturma başlatılmıştır. Soruşturma kapsamında şüphelinin kan, kıl ve idrar örneği alınmış olup madde kullanımına ilişkin rapor işlemleri devam etmektedir. Şüphelinin evi ve arabasında suç unsuru olabilecek deliller toplanmıştır” ifadelerini kullanmış, Ayvatoğlu’nun adli kontrol şartı ve yurtdışına çıkış yasağıyla serbest bırakıldığını belirtmişti.

Ayrıca açıklamada “Eylemin TCK 188 ve devamı maddeleri kapsamında olma ihtimali uyarınca soruşturma derinleştirilerek şüphelinin yanında bulunan ve kimlikleri tespit edilen diğer şüphelilerin yakalanması için kolluğa talimat verilmiştir” denmişti.

Başsavcılık: Ayvatoğlu ve yanındakiler gözaltına alındı, soruşturma genişletildi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı bugün de bir başka açıklama yaparak Kürşat Ayvatoğlu’nun bu sabah saatlerinde yeniden gözaltına alındığını ve soruşturmanın genişletildiğini bildirdi. Açıklamada şu bilgiler verildi: “Ankara Cumhuriyet Başsavcılığımızca şüpheli H.K.A hakkında yürütülen soruşturma kapsamında sosyal medyada paylaşılan videoda yanında bulunduğu tespit edilen diğer şüpheliler M.D., M.Y.M., D.O. ve U.K. hakkında başsavcılığımızca gözaltı talimatı verilmiş, şüphelilerden elde edilen bilgi ve yeni deliller çerçevesinde ise Hamza Kürşat Ayvatoğlu bugün sabah saatlerinde yeniden gözaltına alınarak hakkında TCK 188 ve devamı maddeleri kapsamında soruşturma genişletilmiştir. Başsavcılığımızca tüm şüpheliler hakkında gerekli dijital incelemelerin tamamlanması ve diğer şüphelilerin yakalanması için ayrıca kolluğa ek gözaltı talimatı verilmiştir.”

Yeni1Mecra