Bahçeli, bir kez daha TTB’yi hedef göstererek ‘kapatılsın’ çağrısında bulundu

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Türk Tabipler Birliği (TTB) Merkez Konseyi’ni “Türkiye düşmanı” suçlamasında bulunarak hedef gösterdi, bir kez daha “Türk Tabipleri Birliği kapatılsın” dedi.

Bahçeli, Azerbaycan-Ermenistan arasındaki çatışmaya ilişkin ateşkes çağrılarını da “kandırmaca” olduğunu öne sürerek, “Şu aşamada tuzaktır, tertiptir, yenilgiye onaydır.” şeklinde değerlendirdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Fotoğraf: AA

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM’nin 27. Dönem 4. Yasama Yılı’nın ilk grup toplantısında konuştu. Ermenistan’ı “terör devleti”, “katil devlet” olarak suçlayan Bahçeli, Ermenistan’ın 27 Eylül 2020 Pazar sabahı yalnızca Azerbaycan’a değil, Türkiye’ye de saldırdığını savundu.

Dağlık Karabağ’ın 30 yıldır kanayan bir yara olduğunu belirten Bahçeli, Azerbaycan’ın bundan sonra işgal edilen topraklarının azatlığını temin etmeden durmasının kendilerine göre imkansız olduğunu söyledi.

‘Ateşkes, diyalog, müzakere, diplomasi kandırmacadır’

Azerbaycan-Ermenistan çatışmasının ateşkes, diyalog, müzakere, diplomasi yoluyla çözülmesi tekliflerinin “kandırmacalar” yoluyla çözüm teklifleri olduğunu iddia ederek, “Şu aşamada tuzaktır, tertiptir, yenilgiye onaydır. Mütecaviz düşmanın beli kırılmadan, askeri başarı siyaseten tasdik edilmeden kurulacak her masa tavizdir. Ermenistan’ın silahlı çeteleri ya Dağlık Karabağ’dan çekilecekler ya da ezileceklerdir.” İfadelerini kullandı.

Macron’a tepki

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un Suriye’den intikal eden 300 cihatçının çatışma bölgesine getirildiğini söylemesini “hayal mahsulü, şizofrenik bir yalan” olduğunu belirten Bahçeli, “Macron Türkiye’nin siyasi açıklamalarını not alıyormuş, varsın kanlı kalemiyle not alsın dursun, dileğim sorulacak hesabımızı yazmayı da asla unutmasın.” dedi.

‘Sağlık Bakanımız ve ekibi süreci başarıyla yönetmektedir’

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınında Sağlık Bakanı ve donanımlı ekibinin hastalıkla mücadele sürecini başarıyla yönettiğini savunan Bahçeli, “Bilim Kurulumuz, bazı çatlak seslere rağmen meseleye hakimdir ve kurulun değerli üyeleri mesleklerinin ehlidir.” diye konuştu.

TTB Merkez Konseyi’ni yine hedef gösterdi

Sağlık Bakanlığı’nın gerçek verileri sakladığına ilişkin eleştirilere sert tepki gösteren Bahçeli, “Bizim sorunumuz Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi’ne yuvalanmış bir avuç Türkiye düşmanıyladır. Bizim hesabımız teröristlere güzellemeler yapan, ödüller yağdıran, övgüler düzen küçük bir azınlıkladır. Bu nedenle ‘Türk Tabipleri Birliği kapatılsın’ diyorum.” ifadelerini kullandı. Bahçeli, Türk Tabipleri Birliği Başkanlığına seçilen Şebnem Korur’u da hedef göstererek, “kötü sicile” sahip olduğunu iddia etti.

‘Kılıçdaroğlu bizi doktorlarımızla kutuplaştırmaya çalışıyor’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu da, doğruları eğip bükerek kendilerini doktorlarla kutuplaştırmaya çalışmakla suçlayan Bahçeli, “Kılıçdaroğlu’nu uçuk kaçık komiklikler yapmak yerine ciddi ve sorumlu bir siyaset adamı olmaya davet ediyorum. Olamıyorsa en azından bu tip siyasetçi taklidi yapmasında yarar vardır.” dedi.

Doğu Akdeniz’de Türkiye’nin tutumunun haklı ve uluslararası hukuka uygun olduğunu dile getiren Bahçeli, Türkiye’nin, Doğu Akdeniz’deki çıkarlarını pazarlık konusu yapmayacağını söyledi. Bahçeli, Yunanistan’ın Türkiye’nin sabrını sınamaktan derhal uzak durması gerektiğini belirtti.

Bahçeli, 6-8 Ekim olaylarıyla ilgili yürütülen soruşturmanın ucu nereye dayanıyorsa dayansın oraya kadar gidilmesi gerektiğini belirterek, “35 ilimizde, 68 ilçemizde halkı sokağa döken, 53 kişinin ölümüne neden olan bölücü alçaklara en ağır ceza verilmelidir.” ifadelerini kullandı. Kobanê olaylarıyla ilgili eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı hedef gösteren Bahçeli, “Bu olayların bir numaralı sorumlusudur.” şeklinde suçladı.

Bahçeli, bu konuyla ilgili gelişmelerin takipçisi olduklarını, hukuki sürece desteklerini her şart altında sürdüreceklerini söyledi.

Kaynak: AA