Barış Anneleri İnisiyatifi üyeleri, Şenyaşar ailesiyle ‘adalet’ nöbetinde

Emine Şenyaşar ile oğlu Ferit Şenyaşar’ın Şanlıurfa Adalet Sarayı önünde başlattıkları “adalet” nöbeti 101. gününde.

Adalet çağrılarını yineleyen Şenyaşar ailesi, “Sesimizi duyacak bir yetkili yok mu!” dedi.

İstanbul’dan Urfa’ya gelen Barış Anneleri İnisiyatifi üyeleri, Şenyaşar ailesiyle birlikte gün boyu nöbet tutacak.

Emine Şenyaşar ile oğlu Ferit Şenyaşar’ın “adalet” nöbeti 101. gününde devam ediyor. Fotoğraf: MA

AKP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın adalet mücadelesi sürüyor. Adalet mücadelelerini Şanlıurfa Adalet Sarayı önüne taşıyan Emine Şenyaşar ile Ferit Şenyaşar’ın başlattığı “adalet” nöbeti ise 101. gününde.

Şenyaşar ailesi, nöbet tuttukları alana “Bir anne 101 gündür Şanlıurfa Adalet Sarayı’nın önünde adalet nöbeti tutuyor. 2 evladı ve eşi hastanede katledildi. Katliamın içinde milletvekili olduğu için 3 yıldır dava açılmıyor” dövizini bıraktı.  

‘Sesimizi duyacak vicdanlı bir yetkili yok mu!’

Nöbet sırasında adliyeye gelip giden yurttaşlara ve avukatlara verdikleri adalet mücadelesini anlatan Şenyaşar ailesi, sosyal medya hesapları Twitterdan Adalet Bakanlığı, HSK, Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü ve Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’in hesaplarını etiketleyerek şu paylaşımda bulundu:

“Savcılık bize lütufta bulunuyor. ‘Adliye dışında oturun size karışmayacağız’ Biz oturmaya gelmedik! Hastanede katledilen 3 insan için ‘ADALET’ istiyoruz. Sesimizi duyacak vicdanlı bir yetkili yok mu!” 

Barış Anneleri ‘adalet’ nöbetinde

Barış Anneleri İnisiyatifi üyeleri gün boyunda ‘adalet’ nöbetinde olacak.

Öte yandan Şenyaşar ailesine destek ziyaretleri de sürüyor. İstanbul’dan kente gelen Barış Anneleri İnisiyatifi üyeleri, Şenyaşar ailesiyle birlikte gün boyu nöbet tutacak. Heyete, Urfa Barış Anneleri İnisiyatifi üyeleri ve HDP Şanlıurfa İl Eşbaşkanı Çiğdem Karakeçili eşlik ediyor.

Heyet, kendilerini “Adalet istiyoruz” yazılı dövizlerle karşılayan Emine Şenyaşar’a, beyaz tülbent hediye etti. Heyete saldırı günü ve sonrasında yaşananlarla ilgili aktarımlarda bulunan Emine Şenyaşar, ağıtlar yaktı.

Kaynak: MA