Bildirici: Halkbank yandaş gazetelere düzenli olarak para aktarıyor

Kıdemli gazeteci Faruk Bildirici Halkbank’ın aylardır hemen her hafta Akşam, Sabah, Yeni Şafak ve Türkiye gazetelerine kamu kaynaklarını aktardığını yazdı.

Halkbank aylardır sayfa sponsorluğu adı altında yandaş gazetelere kamu kaynaklarını akıtıyor

Uzun yıllar Hürriyet gazetesinde okur temsilcisi (ombudsman), kısa süre de RTÜK üyesi olarak görev yapan kıdemli gazeteci Faruk Bildirici, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamayla Halkbank’ın yandaş gazetelere kamu kaynaklarını aktarmasını eleştirdi. Bildirici twitter hesabından gönderdiği mesajında şunları yazdı:

Halkbank, aylardır hemen her hafta Akşam, Sabah, Yeni Şafak ve Türkiye gazetelerine ilan veriyor, sayfa sponsorluğu gibi. Kamu bankasından iktidar yanlısı medyaya finansman aktarımının düzenli yolu bu. Halkbank, bugün de Akşam ve Sabah’ın KOBİ sayfalarını desteklemiş!

AKP’li Esenler Belediyesi de yandaş gazeteleri bedava dağıtıyor

Faruk Bildirici, bir okurunun mesajını da retweet ederek AKP’nin yönetimindeki kurumların yandaş gazetelere para akıtmasına bir başka örnek olarak gösterdi. Bildirici retweet’inde şunları yazdı:

Bir okur, İstanbul Esenler Belediyesi’nde bugün çektiği fotoğrafı göndermiş. AKP’li belediye, Yeni Akit, Diriliş Postası ve Yeni Şafak’ı bedava dağıtıyormuş…

Yeni1Mecra