Bilgen: Gözaltında bulunduğum süreç boyunca sadece su alacağım

“Kobanê soruşturması” kapsamında gözaltında tutulan Kars Belediye Eşbaşkanı Bilgen, gönderdiği mesajında aynı gıdaları almasının tedavisine imkan vermeyeceğini belirterek, “Gözaltında bulunduğum süreç boyunca sadece su alacağım” dedi.

Kars Belediye Eşbaşkanı Ayhan Bilgen’in Kars’taki evinden gözaltına alınırken

Ankara merkezli yürütülen “Kobanê soruşturması” kapsamında 25 Eylül’de gözaltına alınarak Ankara’ya götürülen Kars Belediyesi Eşbaşkanı Ayhan Bilgen, avukatları aracılığıyla mesaj gönderdi. Gözaltında verilen akşam yemeğinden zehirlendiğini belirten Bilgen, mesajında şunları ifade etti:

“Herkese selamlar. Hem buradaki görevliler hem de hastane personeli üzerlerine düşeni yaptı. Ama buradaki koşullarda aynı gıdaları almak, tedaviye imkan vermeyecektir. Bu nedenle bundan sonra, gözaltında bulunduğum süreç boyunca sadece su alacağım.”

Kayyım iddiaları  

Kars Belediyesi’ne kayyım atanacağı iddialarına da yanıt veren Bilgen, “Belediyemize kayyım atamayı düşüneneler, yüz elli yıl önce Rus askeri valisinin Kars ile ilgili hatıralarını okusunlar. Vali şehri yönetemeyince, Şura kurmak zorunda kalmıştı” ifadelerini kullandı. 

Bilgen, bu hafta yargılandığı 3 davanın görülecek duruşmalarıyla ilgili ise “Hala Türkiye’nin Zekeriya Öz’ün pisliğiyle oynamasını isteyenler, bunun herkese bulaşacağını bilmelidir. Bu hafta boyunca yargılandığım, tüm dosyaların dinleme ve hazırlıkları Zekeriya Öz ve ekibine aittir.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: MA