Cezaevinden izinli çıkan Tamer G. Özge T.G.’yi silahla yaraladı

Cezaevinden Covid-19 önlemleri kapsamında izinli çıkan Tamer G., Konya’ya giderek boşanma aşamasında olan Özge T. G.’yi silahla yaraladı.

Bir arkadaşının evinde saklanan Tamer G., düzenlenen operasyonla yakalandı.

Covid-19 salgını nedeniyle Bilecik’in Gölpazarı ilçesindeki açık cezaevinden izinli olarak çıkan Tamer G. (37), Konya’ya gelerek 27 Mayıs’ta boşanma aşamasındaki Özge T. G.’yi (23) pompalı tüfekle yaraladı. Alınan bilgilere göre; Daha sonra kiralık araçla olay yerinden kaçan Tamer G.’nin Konya’da bir arkadaşının evinde saklandığı tespit edildi.

Polis ekipleri, kent merkezinde bulunan eve düzenledikleri operasyonda Tamer G.’yi yakaladı. Hastanedeki sağlık kontrolünün ardından emniyete götürülen zanlının ifadesinde, “Öldürme amacıyla değil, korkutmak için ateş ettim.” dediği öğrenildi.

Yaralanan Özge T.G’nin, Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesindeki tedavisinin devam ettiği ve sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Silahla saldırı anı güvenlik kamerasında

Öte yandan Tamer G’nin, Özge T.G’yi silahla yaraladığı anlar bir iş yerinin güvenlik kameralarınca kaydedildi. Kameraya yansıyan görüntülerde, Tamer G’nin araçtan indikten sonra yolda yürüyen Özge T.G’ye doğru koşarak gelmesi, pompalı tüfekle kadını vurduktan sonra geldiği otomobille olay yerinden kaçması yer alıyor.

AA – KONYA