Dışişleri Bakanlığından Fransa’daki kilise saldırısına kınama

Dışişleri Bakanlığı, Fransa’nın Nice şehrindeki Notre-Dame de Kilisesi içinde düzenlenen saldırıyı şiddetle kınayarak, hiçbir sebebin bir insanın canına kıyılmasını mazur gösteremeyeceğini bildirdi.

Dışişleri Bakanlığı Fransa’nın Nice şehrinde gerçekleştirilen saldırıya ilişkin yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, “Fransa’nın Nice şehrindeki Notre-Dame de Nice Kilisesi içinde bugün düzenlenen saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Saldırıda hayatını kaybedenlerin yakınlarına taziyelerimizi sunuyor, yaralılara acil şifalar diliyoruz.” denildi. 

‘Hiçbir sebep şiddeti meşrulaştıramaz’

Hiçbir sebebin bir insanın canına kıyılmasını mazur gösteremeyeceğini ve şiddeti meşrulaştıramayacağının belirtildiği açıklamada, şunlar ifade edildi:

“Kutsal bir ibadet mekanında böyle vahşi bir saldırıyı düzenleyenlerin dini, insani, ahlaki değerlerden nasibini almadığı açıktır. Terörün farklı türleriyle mücadele eden ve terör nedeniyle vatandaşlarını kaybeden bir ülke olarak Nice şehri sakinleri başta olmak üzere Fransız halkıyla terör ve şiddete karşı dayanışma içinde olduğumuzu vurguluyoruz.” 

Bıçaklı saldırıda 3 kişi hayatını kaybetmiş, çok sayıda kişi yaralanmıştı.

AA – ANKARA