Diyarbakır’da 10 ve 12 yaşlarındaki 2 çocuk kayboldu

Diyarbakır’da kayıp olan 4 yaşındaki Miraç’tan 15 gündür haber alınamazken, 10 ve 12 yaşlarındaki Suriyeli iki kardeşin de 3 gündür kayıp olduğu öğrenildi.

Haddur ailesi, çocuklarının bulunmasını umut ediyor.

Diyarbakır’ın Silvan İlçesi’ne bağlı Akçayır Mahallesi’nde (Mergewaş) çobanlık yapan Suriyeli Haddur ailesinin, 10 yaşındaki Hatem ile 12 yaşındaki Vahide isimli iki çocuklarından 3 gündür haber alınamıyor.

Çobanlık yapan baba Necdet Haddur, her iki çocuğunun da 3 gün önce kendisine evden yemek getirmek üzere yanından ayrıldığını, sonrasından bir daha haber alamadıklarını söyledi. 

Silvan Emniyet Müdürlüğü’ne çocukları için kayıp başvurusunda bulunduğunu anlatan baba Haddur, ancak çocuklarından hala bir haber alamadığını dile getirdi. Endişesi günden güne büyüyen baba, çocuklarının bir an önce sağ salim bulunmasını istiyor. 

4 yaşındaki Miraç’tan da henüz bir haber alınamadı

4 yaşındaki Miraç Çiçek 15 gündür kayıp

Miraç’tan da 15 gündür haber alınamıyor Öte yandan, Diyarbakır’dan 31 Temmuz’da akrabalarını ziyaret için Dicle İlçesi’nin Kelekçi Köyü’ne giden Çiçek ailesinin, evin önünde oynarken kaybolan 4 yaşındaki oğulları Miraç Çiçek’ten de henüz haber alınmadı. Ailenin kayıp bildiriminin ardından Jandarma, AFAD ve UMKE ekiplerince yürütülen çalışmalardan da şu ana kadar bir sonuç alınamadı.

Kaynak: MA