Dokuz Eylül Üniversitesi’nde poliklinik randevuları iptal edildi

Koronavirüs vaka sayısındaki artış nedeniyle Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yarından itibaren tüm poliklinik randevuları iptal edildi.

SES İzmir Şubesi Eşbaşkanı Erkan Batmaz, “Hiç kimse mağdur edilmeden bir an önce tam kapanma sağlanmalı” diye konuştu.

Koronavirüs vakalarında yaşanan artış nedeniyle İzmir’deki hastanelerde de yoğunluk had safhaya ulaşmış durumda. Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yarından itibaren tüm poliklinik randevuları iptal edildi.

BirGün’ün haberine göre; hastane yönetiminden sağlık emekçilerine gönderilen mesajda, “Covid-19 pandemisi nedeniyle hastanemizde hastalarımızın doğru ve uygun koşullarda sağlık hizmeti alabilmesi için 12 Nisan 2021 tarihinden itibaren tüm poliklinik randevuları (erişkin ve çocuk hematoloji/onkoloji hariç) iptal edilmiştir. Sağlıklı günler dileriz” dendi.

SES İzmir Şubesi Eşbaşkanı Erkan Batmaz, “İzmir’de hemen tüm hastanelerde pandemi servisleri yeniden arttı. Covid-19 yoğun bakımlarındaki doluluk yüzde 80’lere kadar çıktı. Maalesef yeni bir pikle karşı karşıyayız. Normalleşmenin bilimsel verilerle yapılması gerektiğini söylememize rağmen bu yapılmadı ve karşımıza çıkan tablo, günlük 60 bin vaka ve yaklaşık 300 ölüm. Halk sağlığı şakaya gelmez” dedi.

Salgında sürekli başa dönüldüğünü belirten Batmaz, “Üçüncü bir piki kimse kaldıramaz diyorduk. Ne sağlık çalışanı olarak bizlerin ne de toplumun dayanacak gücü kaldı. Hiç kimse mağdur edilmeden bir an önce tam kapanma sağlanmalı” diye konuştu.