Emine Şenyaşar, oturma eylemi sırasında gözaltına alındı

Öldürülen eşi ve iki çocuğu ile tutuklu çocuğu için “adalet” talebiyle oturma eylemini sürdüren Emine Şenyaşar, gözaltına alındı.

Ferit Şenyaşar, adliye önünde başlattığı oturma eylemine devam ediyor.

Emine Şenyaşar, Şanlıurfa Adliyesi önünde başlattığı oturma eyleminde gözaltına alındı. Fotoğraf: MA

AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısında eşi Hacı Esvet Şenyaşar ile çocukları Adil ve Celal Şenyaşar’ı kaybeden Emine Şenyaşar, Şanlıurfa Adliyesi önünde “Adalet” talebiyle başlattığı oturma eyleminin 7’nci gününde gözaltına alındı.

“Kamu görevlisine hakaret ettiği” iddiasıyla gözaltına alınan Emine Şenyaşar Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Baro Başkanı’ndan açıklama

Urfa Barosu Başkanı Abdullah Öncel, gözaltına alınan Emine Şenyaşar için, “Bir iddia üzerine ifadesini almak için gözaltına aldılar. Ben olayın takipçisi olacağım” dedi. Annesi gözaltına alınan Ferit Şenyaşar ise adliye önündeki oturma eylemini tek başına sürdürüyor.

DEVA ve SP Şanlıurfa İl yöneticileri Ferit Şenyaşar’a destek ziyaretinde bulundu. Fotoğraf: MA

DEVA ve SP’den ziyaret

Saadet Partisi (SP) Şanlıurfa İl Başkanı Niyazi Yanmaz ile Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Şanlıurfa İl Başkan yardımcıları Ferit Şenyaşar’ı ziyaret etti. Ferit Şenyaşar’ın yanına oturan SP ve DEVA yöneticileri, “Adaletin tecelli etmesi için her zaman yanınızda yer alacağız.” dedi. 

Partililer ayrıca Emine Şenyaşar’ın gözaltına alınmasına da tepki gösterdi. SP ve DEVA partilerinin basın çalışanları, adliye bahçesinden dışarıya çıkarılarak, görüntü almaları engellendi.

Kaynak: MA