Emre Cemil Ayvalı AKP’deki görevinden istifa etti

Katıldığı televizyon programında “FETÖ ile AKP kol kola girdiyse, bunu farklı darbecileri tasfiye etmek için yaptı” diyen AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Ayvalı, partideki görevinden istifa etti.

AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı, CNN Türk’te dün Ahmet Hakan ile Tarafsız Bölge programına konuk oldu. Ayvalı, programda, “FETÖ ile AKP kol kola girdiyse bunu farklı darbecileri tasfiye etmek için yaptı.” İfadesini kullandı.

Ayvalı, bugün twitter hesabından yaptığı paylaşımda AKP’deki görevinden istifa ettiğini duyurdu. Ayvalı’nın paylaşımı şöyle:

“Dün akşam CNNTÜRK’te geçmişte siyaset üzerinde vesayet oluşturmak isteyen darbeci Kemalist anlayış ve FETÖ’nün güç mücadelesine ilişkin sözlerim farklı noktalara çekilmiş ve benim üzerimden partime zarar vermek isteyenler topluca bir dezenformasyon oluşturmuşlardır. Partim ve davam benim için son derece değerlidir. Partimin zarar görmemesi adına iki yıldır onurla yürüttüğüm Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcılığı görevinden ayrılıyorum.”

MA – ANKARA