Gergerlioğlu gözaltına alındı

Milletvekilliği düşürülen HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu’nu gözaltına almak için evine giden polis ayakkabılarını giymesine dahi izin vermedi. Gergerlioğlu, “Direnmek yaşamaktır” dedi.

Milletvekilliği düşürülen HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun kesinleşmiş hapis cezası nedeniyle teslim olması istenen 10 günlük süre doldu. Teslim olmayacağını söyleyen ve evinde bekleyen Gergerlioğlu’nun evine polis gitti.

Gergerlioğlu’nun oğlu Salih Gergerlioğlu, twitter hesabından “Babamı tutuklamaya geldiler” şeklinde paylaşımda bulundu.

Ayakkabılarını giymesine izin vermediler

Salih Gergerlioğlu, paylaşımında babasının ayakkabılarını giymesine izin verilmediğini belirterek, “Aynı rezalet tekrarlandı. Ayakkabılarını giymesine müsaade etmeden yaka paça çıkardılar” ifadelerini paylaştı.

‘Direnmek yaşamaktır’

Gergerlioğlu, kapıda kendisini tutuklamak için gelen polisler beklerken katıldığı bir canlı yayında, “Bu zulüm bir gün mutlaka biter. Şu an bilsinler ki bu ülkenin barış umutlarını yok etmeye çalışıyorlar. Biz doğru şeyler söylediğimiz ve halkımızın vekili olduğumuz için cezalandırılıyoruz. Ben bu halkın onurunu ayaklar altına aldırmadım, aldırmam da. Ama mücadele edeceğiz ve bir gün mutlaka geri döneceğiz. Dönmesem de ben cezaevinde olsam da bu halkın vekiliyim. Bu hikaye burada bitmez, bu zulüm böyle devam etmez. Meclis’te söylediğim sözü tekrarlayayım: Direnmek, yaşamaktır” ifadelerini kullandı.

MA