İş güvenliği uzmanlarına aşı randevusu verilmeye başlandı

Bakan Bilgin, “Bakanlığımız tarafından yetkilendirilen iş güvenliği uzmanlarımız kademeli olarak aşılanacak” açıklaması yaptı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Bakanlık tarafından yetkilendirilen iş güvenliği uzmanlarının kademeli olarak aşılanacağını bildirdi. İş güvenliği uzmanlarına aşı tanımlanmasına başlandı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının, iş yerlerinde sağlık ve güvenliği tesis etmeye yönelik çalışan iş güvenliği uzmanlarının bilgilerini Sağlık Bakanlığı ile paylaşacağı belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Bakan Vedat Bilgin, Bakanlık olarak salgınla mücadelenin sağlıklı şekilde yürütülmesi için tüm imkanları seferber ettiklerini vurguladı.

“Bakanlığımız tarafından yetkilendirilen iş güvenliği uzmanlarımız kademeli olarak aşılanacak.” ifadesini kullanan Bilgin, söz konusu uzmanların kademeli olarak aşı takvimine dahil edildiğini kaydetti.

İş güvenliği uzmanlarının salgın sürecinde önemli görev yürüttüklerini vurgulayan Bilgin, “Başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere tüm çalışanlarımıza uygun ve güvenli kişisel koruyucu donanımların temin edilmesi için denetim faaliyetlerimiz devam ediyor.” açıklamasında bulundu.

Kaynak: AA