Kars Belediyesindeki ihaleyi bir grup dolmuşçu bastı

Kars Belediyesi’nin dolmuş hattı ihalesinin yapılacağı Başkanlık binasına izinsiz giren bir grup dolmuşçu, ihale komisyonu üyelerini darp etti.

Belediye Eş Başkanı Bilgen, ihalenin fiilen engellendiğini belirterek, “Bina içine girip hakaret, küfür, tehdit ve fiilen ihaleyi engelleme suçu işleyenlerle ilgili başvuruyu yapıp göreceğiz.” dedi.

Eş Başkan Alaca da, Kars’ın artık mafya vari yöntemleri geride bıraktığını belirtti.

Fotoğraf: Kars Belediyesi

Kars Belediyesi’nin bugün gerçekleştirmeyi planladığı dolmuş hattı ihalesi bir grup dolmuşçu tarafından engellendi. Başkanlık binasına izinsiz giren dolmuşçular, hakaret, küfür ve tehditlerde bulundu, ihale komisyonu üyelerini darp etti.

Konuya ilişkin açıklama yapan Kars Belediyesi, mevcutta şehir içi minibüs taşımacılığı yapan kişilerin Başkanlık binasına izinsiz bir şekilde girdiğini belirtti. Söz konusu kişilerin kargaşa çıkararak ihale komisyonu üyelerini tartakladığının ifade edildiği açıklamada, bu sebeple ihalenin yapılamadığı kaydedildi.

Fotoğraf: Kars Belediyesi

Bilgen: Toplu ulaşım ihalesi fiilen engellendi

Kars Belediyesi Eşbaşkanı Ayhan Bilgen, olaya ilişkin twitter hesabından paylaşımda bulundu. Yasal olarak yapmak zorunda oldukları toplu ulaşım ihalesinin fiilen engellendiğini belirten Bilgen, “Güvenlik zaafiyetine neden olan personel ile ilgili gerekli işlemi yapıyoruz. Bina içine girip hakaret, küfür, tehdit ve fiilen ihaleyi engelleme suçu işleyenlerle ilgili başvuruyu yapıp göreceğiz.” dedi.

‘Belediye ulaşım hizmeti görevini yerine getirecek’

Belediyede toplu taşıma hizmet süreleri dolan araçlarla ilgili durumun İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesine iletileceğini belirten Bilgen, “Belediye ulaşım hizmetinin aksamaması için 5393 sayılı yasanın ilgili 15-f Maddesinde tarif edilen görevi kendisi yerine getirecektir.” diye kaydetti.

Alaca: Kars mafya vari yöntemleri geride bıraktı

Kars Belediye Eşbaşkanı Şevin Alaca da twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Kars artık mafya vari yöntemler ile rant eksenli günleri geride bıraktı. Baskı ve cebir ile işlerin yürüyemeyeceğini herkes görecek.” ifadelerini kullandı