Kayyım Yardımcısı kızını danışmanı yaptı

Emniyet Müdürü olduğu sırada kayyım tarafından Siirt Belediyesi Başkan Yardımcılığı’na getirilen Kadir Yıldız’ın, kızını danışmanı olarak işe aldığı ortaya çıktı.  

Mayıs 2020’de herhangi bir gerekçe göstermeden 10 işçiyi işten çıkaran Siirt Belediyesi kayyımı, hiçbir duyuru yapmaksızın 6 kişiyi işe aldı. Bunların arasında Siirt kayyımı Osman Bektaşoğlu’nun yardımcısı Kadir Yıldız’ın kızı İrem Yıldız da bulunuyor.  

Yıldız Haziran’dan bu yana danışman

Antalya’da 3’üncü sınıf emniyet müdürü görevini yürütürken 12 Temmuz 2018’de Siirt’e tayini çıkan Yıldız, Bektaşoğlu’nun Vali Ali Fuat Atik’in yerine 10 Haziran 2020’de kayyım olarak atanması ile birlikte belediye başkanı yardımcılığı görevine getirildi. Yıldız, göreve başlar başlamaz ilan duyurusu yapılmadan 6 kişi arasına kızı İrem Yıldız’ı da koyarak işe aldı.

Kızını Başkan yardımcısı danışmanı görevine getiren Yıldız’ın işe aldığı diğer 5 kişinin de AKP’ye yakın isimlerden oluştuğu öğrenildi. Yıldız, Haziran 2020’den bu yana babasının danışmanı olarak görevini sürdürüyor.

HDP’li Siirt Belediye Başkanı Berivan Helen Işık ve Peymandara Turhan, 15 Mayıs 2020 tarihinde görevden alınarak yerlerine Vali Osman Bektaşoğlu kayyım olarak görevlendirildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde HDP’li Işık ve Turhan, aldıkları yüzde 48,36 oy ile eşbaşkanlığı kazanmıştı.

MA – SİİRT