Kılıçdaroğlu’ndan Gergerlioğlu’na destek telefonu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, emniyette çıplak aramayı gündeme getirdiği için hakkında suç duyurusunda bulunulan HDP’li vekil Ömer Faruk Gergerlioğlu’nu arayarak desteğini iletti. 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nu arayarak çıplak arama konusunda vermiş olduğu mücadeleye destek verdiğini iletti.

Gergerlioğlu da, görüşmede çıplak aramaya karşı mücadeleye destek veren ve grup konuşmasında da konuyu net bir dille kınadığını ifade eden Kılıçdaroğlu’na teşekkürlerini iletti. 

Konuya dair Twitter hesabında paylaşımda bulunan Gergerlioğlu, “Kamu vicdanı çıplak arama işkencesini yenecek, bu taciz örtülemez” ifadelerini kullandı. 

Ne olmuştu?

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Uşak’ta gözaltına alınan 30 kadının emniyette maruz kaldığı çıplak aramayı gündeme getirmesinin ardından birçok kadın twetter dan yaptığı paylaşımlarla kendi yaşadıklarını da anlattı.

Uygulamanın kamuoyunda tartışılması üzerine ise Uşak Emniyet Müdürü Mesut Gezer ve aralarında il emniyet müdür yardımcılarının da bulunduğu çok sayıda polis, Gergerlioğlu hakkında şikâyette bulundu.