Maçoğlu’nun tedavisi evinde sürüyor

Yeni tip koronavirüse (Covid-19) yakalanan Dersim Belediye Başkanı Maçoğlu, “Evde benim ve ailemin tedavisi devam ediyor. Gün geçtikçe sağlığımız daha iyiye gidiyor” dedi.

Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu

Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2 Haziran’da öksürük ve halsizlik şikayetleri ile Tunceli Devlet Hastanesi’ne başvurduğunu ve yapılan testler soncu Covid-19 testinin pozitif çıktığını hatırlattı.

Hastanede Bilim Kurulunun önerileri doğrultusunda tedavisinin tamamlandığını belirten Maçoğlu, “Sağlık durumumun iyiye gitmesi üzerine evimde tedavime devam edilmesi kararı verildi.” dedi. Sağlığının her geçen gün daha iyiye gittiğini ifade eden Maçoğlu, şunları belirtti:

“Evde benim ve ailemin tedavisi devam ediyor ve gün geçtikçe sağlığımız daha iyiye gidiyor. Artık gündelik işlerimizi kendimiz görüyoruz. Bu süreçte sağlığımızla yakından ilgilenen tüm sağlık çalışanlarına, bizleri arayıp soran herkese çok teşekkür ediyorum.”

Vatandaşları maskesiz sokağa çıkmamaları konusunda uyaran Maçoğlu, herkesin maske takması ve sosyal mesafe kuralına uyarak günlük işlerini yapmaları gerektiğini belirtti.