Meteorolojiden fırtına uyarısı

İç Anadolu’nun doğusu, Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde yarın kuvvetli rüzgar ve fırtına tahmin ediliyor.

Ankara Valiliği de, kent geneli için kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına beklentisi nedeniyle “sarı uyarı” da bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü internet sitesinde yer alan uyarıya göre; rüzgarın İç Anadolu’nun doğusu, Doğu Anadolu bölge geneli ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.  

Çatış uçması, ağaç ve direk devrilmesine karşı uyarı

Kuvvetli rüzgar ve fırtınanın yarın öğlen saatlerinden itibaren akşam saatlerine kadar sürmesi bekleniyor.  Meydana gelmesi muhtemel, ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Ankara Valiliği’nden ‘sarı uyarı’

Ankara Valiliğinden yapılan açıklamada, yer yer kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına beklentisi nedeniyle kent geneli için “sarı uyarı” da bulundu. Açıklamada, ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç devrilmesi ve yer yer toz aşınımı gibi yaşanabilecek olumsuzlara karşı vatandaşlara dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

MeteoUyarı renk kodu Sarı olan uyarı, havada potansiyel tehlike durumunu belirtiyor. Tahmin edilen meteorolojik hadise olağandışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli olunmalıdır.