MHP’li vekil Kılavuz, CHP Grup Başkanvekili Özel’e yumruk atmaya çalıştı

MHP Mersin Milletvekili ve Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Meclis’te yavaş oy kullanma gerekçesiyle çıkan gerginlik sonrasında CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’e yumruk atmaya çalıştı.

Özgür Özel

TBMM’de Sayıştay üyelerinin seçimi yapılırken CHP’li vekiller, Enis Berberoğlu’nun vekilliğinin düşürülmesini protesto amacıyla yavaş oy kullanma eylemi yaptılar. 1 saat sürmesi beklenen oylama CHP’nin protestosu ve yavaş oy kullanması nedeniyle 3 buçuk saatte tamamlandı.

Olcay Kılavuz ve Devlet Bahçeli

MHP’liler, Devlet Bahçeli’nin uzun süre bekletildiği gerekçesiyle CHP’ye karşı yoğun tepki gösterdi. Daha sonra AKP’den muhalefetin söz hakkını engelleyen bir girişim yapıldı. AKP’nin bu tavrını eleştiren CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel’in Bekçiler Kanunu üzerinde yaptığı konuşması ise MHP’liler tarafından engellenmeye çalışıldı. Özgür Özel buna tepki gösterince Meclis Genel Kurulu’na ara verildi.

Özgür Özel arka odaya geçerken MHP Mersin Milletvekili ve Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Olcay Kılavuz tarafından yumruk atılmaya çalışıldı. Ancak yumruğun isabet etmediği bildirildi. Özgür Özel şu açıklamayı yaptı:

“Arkadan kalleşçe bir saldırı oldu. Yüzüme yumruk atmaya çalıştı. Bende herhangi bir darp izi yok. Arkadaşlarımız gereken cevabı verdi. İstenmeyen görüntüler çıktı ortaya. Aldığımız bilgiye göre Olcay Kılavuz’un ciddi bir yaralanması var. Gözlüğümü yere düşürecek bir sarsıntı oldu bende. Çirkin, kalleşçe yapılan saldırıyı arkadaşlarımız püskürtü. Sözle yenemeyince kaba kuvvete başvurdular.”

Olcay Kılavuz ise Twitter hesabından “CHP’nin çarpık demokrasi anlayışı.
CHP’liler, TBMM’nin çalışmasını engellemek için oy kullanmaya Grup Başkanvekilinin izni ile gidiyor, oy kabinleri her seferinde temizleniyor, oy kullanmak için kabinde 10 dakika bekleniyor.
3 saattir TBMM çalışması sabote ediliyor. 
Yazıklar olsun” paylaşımını yaptı. Ancak bu paylaşımı Dr. Hidayet Vahapoğlu da hesabından paylaştı.

Danışmanı işkence fotoğraflarını yayınlamıştı

MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz’un danışmanı Emre Soylu da Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’nde çekildiği belirlenen işkence fotoğraflarını sosyal medya hesabından paylaşmıştı. Soylu daha sonra sosyal medya hesabını bir süre korumaya almıştı.