Rize’deki şiddetli yağış hayatı olumsuz etkiliyor

Rize’de aralıklarla devam eden şiddetli yağış nedeniyle, menfezler tıkandı, toprak kaymaları ve su taşkınları meydana geldi.

Rize’de şiddetli yağış aralıklarla devam ediyor.  Çamlıhemşin İlçesi’nde sabah saatlerinde etkili olan şiddetli yağış sebebiyle menfezlerle tıkanmalar meydana geldi. Bunun üzerine taşan suların etkisiyle Çamlıhemşin-Ardeşen yolunun 13’üncü ve 17’nci kilometreleri arasında toprak kaymaları meydana geldi.

Yamaçlardan kayan toprak ve sularla kapanan yol, Karayolları ekiplerinin 7 iş makinesiyle yürüttüğü yaklaşık bir saatlik çalışma sonucu ulaşıma açıldı.

Su baskınları ardından temizlik çalışmaları sürüyor

Öte yandan, kentte dün akşam saatlerinde şiddetli yağışla oluşan toprak kaymaları ve su baskınlarının ardından temizlik çalışmaları sürerken, AFAD ekipleri hasar tespitine de başlandı.

Yağıştan etkilenen ve giriş katları su basan Türk Telekom’un çağrı merkezi şirketi AssisTT Rize lokasyonu ve Rize Gümrük Müdürlüğünde, iş yeri çalışanları temizlik çalışması yürütüyor. Hasar tespit çalışmalarında, merkeze bağlı Akarsu Köyü’ndeki küçük bir derenin taşması nedeniyle üç katlı cami lojmanının arka duvarının da yıkıldığı belirlendi.

AA – RİZE