Sağlık Bakanı Koca: Biraz daha dayanalım

Sağlık Bakanı Koca, gençlere, ”Sağ ol, genç arkadaşım. Evde kalmakta ısrar etmesek işimiz zordu. Biraz daha dayanalım.” dedi.

“Normalleşme” ile ilgili alınan yeni kararlarda sokak kısıtlaması 18 yaş ve altı grubu için devam edecek.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca twitter hesabından gençlere çağrıda bulundu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, twitter hesabından gençler için paylaşımda bulundu. Yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması devam edecek olan gençlere “Sağ ol genç arkadaşım” diyen Koca, “Sen evdeyken dışarıda neler oldu?” yazılı fotoğraf paylaştı.

Koca, paylaşımında şunları ifade etti: ”Hayat tümden durmasın diye bazılarımız salgın şartlarında da çalıştı. Dışarıda olmanın tek iyi yanı boş yollardı. Olanların en önemlisi şu; vaka sayısını birlikte bin civarına düşürdük. Sağ ol, genç arkadaşım. Evde kalmakta ısrar etmesek işimiz zordu. Biraz daha dayanalım.”

Dün akşam “normalleşme” ile ilgili alınan kararlara ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklamada, sokağa çıkma kısıtlamasının 18 yaş ve altı için devam edeceği belirtilmişti.

Ayrıca, 65 yaş vatandaşlara yönelik sokağa çıkma kısıtlaması da sadece “çalışanlar” muaf tutularak devam edecek.

Sokağa çıkma kısıtlamasının sadece 18 yaş grubu ve 65 yaş üzeri için devam edileceğine ilişkin karara sosyal medyada tepki gösterildi.