Şenyaşar ailesi inatla, her gün nöbet tutuyor

Annesiyle birlikte 168 gündür adliye önünde Adalet Nöbeti tutan Ferit Şenyaşar, “Burada kaldığımız her gün, Türkiye adaleti için kara bir lekedir” diyerek, önümüzdeki günlerde Ankara’ya gideceklerini söyledi.

AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde adalet talebiyle başlattığı nöbet eylemi 168’inci gününde devam ediyor. Sabah erken saatlerde adliye binası önüne gelen anne ve oğlu, “Şenyaşar ailesi adalet köşesi” olarak adlandırılan alanda Adalet Nöbeti’ni başlattı.

“Bu zulüm bitsin”

Ferit Şenyaşar, Adalet Nöbeti’nin 168’inci gününe girdiğini vurgulayarak, “Edirne’den Kars’a kadar vicdanlı bütün insanlar bu haklı davamızı gördü. İmkanı olanlar gelip burada destek verdiler, gelemeyenler ise telefon, sosyal medya aracılığıyla bize ulaşmaya çalıştı ve haklı davada yanımızda olduklarını belirttiler. Türkiye’nin başkentinde bir Adalet Bakanı var ve Urfa Adliyesi önündeki bu hukuksuzluğu görüyor, görmemesi mümkün değil. Burada kaldığımız her gün, Türkiye adaleti için kara bir lekedir. Bu adaletsizliği Adalet Bakanı’nın biran önce gidermesini istiyoruz. Önümüzdeki süreçte Ankara’ya gideceğiz, tekrar Adalet Bakanlığı’na gideceğiz. Bu zulüm, bu hukuksuzluk bitsin artık. Annem 65 yaş üstü ve evde dinlenmesi gerekirken, zulüm altında burada bekliyor. Biz bu hukuksuzluğu kabul etmiyoruz” şeklinde konuştu.

Ferit Şenyaşar

Başsavcı’ya seslendiler

Şenyaşar, konuşmasını sürdürdüğü esnada adliye binasına giriş yapan Cumhuriyet Başsavcısı’nın aracını işaret ederek, “Başsavcı, adliye önündeki bu hukuksuzluğu gördüğü halde bu şekilde her gün önümüzden geçip gidiyor. Türkiye bir hukuk devletiyse hastanede katledilen 3 insan var ve hala tutuklu kimse yok. Bu kabul edilmez. Bu zulüm altında yaşamak istemiyoruz. 3 insanı katledenler serbest, bir şekilde geziyor” diye konuştu.

Herkes için adalet

Şenyaşar ailesi, daha sonra sanal medya hesaplarından, “Cumhurbaşkanının arkasına sığınarak; şiddeti, he türlü hukuksuzluğu ve yargıyı enstrüman olarak kullananlara karşı adalet mücadelemiz 168. günde devam ediyor. Ant olsun ki bu karanlık devri birlikte yeneceğiz. Herkes için Adalet” mesajı paylaştı.