Şenyaşar ailesinden tanık olmak isteyenlere çağrı

Şanlıurfa Adalet Sarayı önünde 127 gündür “adalet” nöbetini sürdüren Şenyaşar ailesi, “3 insanımız hastanede katledildi. 3 yıldır tek tutuklu yok! Tanık olmak isteyenler varsa gelsin adliye önündeyiz” mesajını paylaştı. 

‘Adalet’ nöbetini sürdüren Emine Şenyaşar’ın ağıtları dinmiyor.

AKP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın “adalet” mücadelesi sürüyor. Sabahın erken saatlerinde Şanlıurfa Adalet Sarayı önüne gelen Emine Şenyaşar ile oğlu Ferit Şenyaşar, başlattıkları “adalet” nöbetini 127’nci gününde de sürdürüyor.

Emine Şenyaşar’ın ağıtları yankılandı  

Emine Şenyaşar, nöbet eyleminde ağıtlarla yaşadıklarını haykırdı, gözyaşı döktü. Emine Şenyaşar’a tanık olan çevredeki yurttaşlar, duygulu anlar yaşadı. 

Şenyaşar ailesinin sosyal medya hesabı Twitterdan, yaşanan saldırıda hayatını kaybeden Hacı Esvet Şenyaşar ile oğulları Adil ve Celal Şenyaşar’ın fotoğrafları paylaşıldı. Paylaşımda şu ifadeler yer aldı:

“3 yıldır yaşadıklarımızı kimse yaşamadan anlayamaz. Kimse yaşamasın zaten… 3 insanımız hastanede katledildi. 3 yıldır tek tutuklu yok! İnanılmaz, değil mi? Tanık olmak isteyenler varsa gelsin adliye önündeyiz.”

MA – URFA