Soylu, kendisine arka çıkan Bahçeli’ye minnet ve şükranlarını sundu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, haftalardır adını anmayan Erdoğan’ın aksine kendisine güçlü biçimde arka çıkan Bahçeli’ye minnet ve şükranlarını sunduğu bir mesaj paylaştı

Sedat Peker’in ağır ithamları karşısında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya Tayyip Erdoğan ve AKP yöneticilerinin yeterince destek vermediği, tam tersine haftalardır Erdoğan’ın Soylu’nun adını ağzına almadığı, birlikte fotoğraf vermediği kamuoyunda sıklıkla dile getiriliyor.

‘Kim demiş Soylu kimsesiz diye?’

AKP cenahındaki bu sessizlik karşısında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bugün yaptığı Meclis Grup Toplantısı konuşmasında Süleyman Soylu’ya şu sözlerle arka çıktı:

“Asla ama asla kabul etmediğimizi tarihe not olarak düşmek istiyorum. Kim demiş Sayın Soylu yalnız diye? Kim demiş Sayın Soylu kimsesiz diye? Türkiye Cumhuriyeti’nin İçişleri Bakanı görevini vatan ve millet sevgisiyle yerine getiren, gece demeden gündüz demeden bölücü terörle mücadele eden mert ve milletperver bir devlet adamıdır. Hakkında ne söylenirse söylensin, bizim bölücülerle iş tutan, terör örgütlerine hayranlık besleyen odakların hayasız tezviratlarına aldırış etmemiz mümkün değildir.”

‘Güven ve inancı için minnet ve şükran’

Devlet Bahçeli’nin bu güçlü destek konuşması sonrasında Soylu, Bahçeli’ye minnet ve şükranlarını sunduğu bir mesajı sanal medya üzerinden paylaştı. Soylu’nun mesajı şöyle:

“Devletimizin terörle mücadele azim ve kararlılığına, kahraman güvenlik güçlerimize, edeben ifade ederim ki şahsıma ve mücadele arkadaşlarıma, büyüğümüz Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sn. Dr. Devlet Bahçeli’ye güven ve inancı için minnet ve şükran duyuyorum. Allah razı olsun.”

Yeni1Mecra