TİP Milletvekili Atay’a saldırı

TİP Hatay Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Barış Atay, İstanbul’da kimliği belirsiz bir grubun saldırısına uğradı.

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Merkezi, yaptığı yazılı açıklamada Hatay Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Barış Atay Mengüllüoğlu’nun bir grubun saldırısına uğradığını bildirdi. Açıklamada, “Gün içinde Süleyman Soylu tarafından hedef gösterilen Hatay Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcımız Barış Atay Mengüllüoğlu, bu gece ‘kimliği belirsiz’ bir grubun saldırısına uğramıştır. Barış yoldamışımızın sağlık durumu iyidir.” denildi.

Destek ve dayanışmalarını iletenlere teşekkür edilen açıklamada, “Halk düşmanlarına karşı mücadelemizi kararlılıkla ve büyüterek sürdüreceğimizi ilan ediyoruz” diye kaydedildi.

Saldırının ardından Atay’a destek amacıyla twitterdan #BarışAtayYalnızDeğildir etiketiyle yapılan paylaşımlar üçüncü sıradan gündem oldu.

Ne olmuştu?

Atay, Musa Orhan’ın 18 yaşındaki İpek Er’e “nitelikli cinsel saldırı” suçlaması ile tutuklandıktan sonra tahliye edilmesi üzerinden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu eleştirmişti. Soylu ise yaptığı paylaşımda Atay’a hakarette bulunmuştu.