Trakya Üniversitesi, öğretim görevlisini korudu

Sosyal Medya’da paylaşılan ve büyük tepki çeken ders videosuyla gündeme gelen Trakya Üniversitesi, ‘herkes üniversite mezunu olmak zorunda değil’ diyen öğretim görevlisini savundu.

Özer Özçelik, öğrencilerine ‘asgari şartları sağlamak zorundasınız’ demişti.

Üniversite’nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda ‘kanunsuz olarak ders videosunun paylaşılmasından üzüntü duyduk’ denildi.

Trakya Üniversitesi’nin açıklamasında şunlara yer verildi:

“Öğretim görevlimiz Özer Özçelik’in, ders sırasında öğrencileriyle yaptığı iyi niyetli bir sohbetin, maksatlı bir şekilde “kes-yapıştır” yöntemiyle ve kanunsuz olarak sosyal medyadan paylaşılmasından ve tamam görülmeyen bir video üzerinden linç girişimi başlatılmasından büyük bir üzüntü ve rahatsızlık duyduk.”

Trakya Üniversitesi olarak bu zorlu süreçte gerek öğretim elemanlarımız gerekse öğrencilerimiz açısından, konu ne olursa olsun, herkesi koruyacak bir yaklaşımla ve hassasiyetle hareket etmeye devam edeceğimizi, hiçbir şekilde sınav suistimallerine izin vermeyeceğimizi, kanunsuz ve izinsiz olarak yapılan benzer paylaşımların hukuki anlamda takipçisi olacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız”.

Ne olmuştu?

Trakya Üniversitesi’nde online ders sırasında bir öğrencinin ‘herkesin bilgisayarı yok’ demesi üzerine, öğretim görevlisi Özer Özçelik, ‘asgari şartları sağlamak zorundasınız arkadaşlar’ demişti.

Bunun üzerine başka bir öğrenci, ‘o zaman sınava girmeyelim hocam’ demiş ve Özçelik de ‘girmeyin arkadaşlar, herkes üniversite mezunu olmak zorunda değil’ diye karşılık vermişti.

yeni1mecra