Üç partiden Azerbaycan’a destek açıklaması

Saadet, Vatan ve Büyük Birlik Partisi’nden yapılan açıklamalarda Ermenistan ve Azerbaycan arasındaki çatışmalar kınandı.

Kolaj: Independent Türkçe

Independent Türkçe‘nin haberinde şu detaylar yer aldı:

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik saldırısına bulunduğunu belirterek, “Biz her zaman kardeş Azerbaycan’ın yanında olduğumuzu bir kere daha vurguluyor, Ermenistan’ın bu saldırgan tavrını şiddetle kınıyoruz” dedi. 

Karamollaoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Ermenistan’ın bölgenin huzuruna kastettiğini Azerbaycan’a karşı yaptığının ise “hain” ve “alçakça” olduğunu kaydetti. 

Saadet Partisi

Karamollaoğlu, şunları söyledi:

“Ermenistan bilmeli ki bu tutumunu sürdürmesi sadece kendisine zarar verecektir. Emperyalist güçlere güvenerek gerçekleştirdiği bu haksız ve hukuksuz saldırılardan bir an önce vazgeçmelidir. Biz her zaman kardeş Azerbaycan’ın yanında olduğumuzu bir kere daha vurguluyor, Ermenistan’ın bu saldırgan tavrını şiddetle kınıyoruz.”

Vatan Partisi

Vatan Partisi’nden ise yapılan yazılı açıklamada ise Türk milletinin her zaman olduğu gibi bugün de Azerbaycan’ın yanında olduğu ifade edildi. 
Açıklamada, Ermenistan’ın bu siyasetinin Karadeniz, Hazar, Umman ve Doğu Akdeniz hattında istikrarsızlık isteyen ABD’nin politikalarından ve tertiplerinden bağımsız olmadığı vurgulandı.

Büyük Birlik Partisi

BBP Genel Başkanı Destici: Ermenistan’a karşı savaşmak için asker gönderme tezkeresi de verilmelidir

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici ise “Ermenistan saldırıları devam ederse, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ne Azerbaycan’ın yanında, Ermenistan’a karşı savaşmak için asker gönderme tezkeresi verilmelidir” dedi.