Urfalı mevsimlik tarım işçilerinin çadırlarını su bastı

Ordu’nun Ulubey ilçesinde fındık toplayan 300 mevsimlik tarım işçisinin konakladığı çadırlar, yağışlar nedeniyle su altında kaldı.

Urfa’dan Ordu’nun Ulubey ilçesine fındık toplamak için giden mevsimlik işçilerin kaldığı çadırlar sabah saatlerinde başlayan yağmur nedeniyle su altında kaldı. Akşam saatlerine kadar devam eden yağışlar nedeniyle yaklaşık 300 kişinin konakladığı 30 çadır kullanılamaz hale geldi.

MA muhabirinin telefon ile ulaştığı işçilerden Ali Bozkurt, önlem alınmadığını belirterek, Ulubey Belediyesi’nin yardım taleplerini yerine getirmediğini aktardı.

İşçiler mağdur oldu

Belediye’den konteyner ve kum talebinde bulunduklarını söyleyen Bozkurt, belediye yetkililerinin “Halledeceğiz” demesine karşı henüz bir şey yapmadıklarını belirtti. Belediyenin yüzlerce insanı mağdur ettiğini de ifade eden Bozkurt, “Demek burada insanlar ölse kimse yüzümüze bakmayacak. Yağışlar git gide artıyor. Sel olma riski var. Acil buraya konteyner gönderilmesi lazım. Biz kendi imkanlarımız ile kum satın aldık. Yağışlar devam ediyor ve kaç gün sürecek belirsiz. Yemek yapmakta zorlanıyoruz. Yağışlar nedeniyle elektriğimiz kesildi. Karanlıktayız ve akşam nasıl uyuyacağız bilemiyoruz. Ne olacak biz de bilmiyoruz. Ordu’ya 15 gün önce geldik, ne yapacağız bilemiyoruz” şeklinde konuştu.

MA / ORDU