Yılman, Sezgin Baran Korkmaz’ın Veyis Ateş’le yaptığı konuşmayı yazdı

Habertürk yazarı Sevilay Yılman, Sezgin Baran Korkmaz’ın HaberTürk TV sunucusu Veyis Ateş’le yaptığı konuşmanın kaydından 3 dakikalık kısmını dinlettiğini yazdı.

Yılman, Ateş’in Korkmaz’dan 10 milyon Euro istediğini “iş bitene kadar bende duracak” dediğini aktardı.

Habertürk yazarı Sevilay Yılman, “Veyis Ateş’in o ses kaydında ne var?” başlıklı yazısında, SBK Holding Başkanı Sezgin Baran Korkmaz’ın HaberTürk sunucusu Veyis Ateş’le yaptığı 12 dakikalık konuşma kaydının elinde olduğunu kendisine ilettiğini yazdı.

Fatih Altaylı’nın Sedat Peker’in gündeme getirdiği Veyis Ateş ile ilgili bir iddiayı açıkça aktardığını belirten Yılman, “‘Sezgin Baran Korkmaz o kaydı abla gibi sevdiği bir gazeteciye dinletmiş’ cümleleriyle de bendenizi şahit olarak işaret etmiş.” dedi. Yılman, bu yüzden “Ben ne biliyorsam anlatayım istedim.” diye belirtti.

‘Korkmaz’a iddiaları tek tek sordum’

Kendisini arayan Sezgin Baran Korkmaz’a, Sedat Peker’in bir videosunda gündeme getirdiği “otelinde beleş kalan, aylık paraya boğduğu gazeteciler ve Habertürk Grubu bünyesinde çalışan Veyis Ateş” ile ilgili iddiaları tek tek sorduğunu söyledi.

Veyiş Ateş’in Korkmaz’ı tehdit ettiği iddiası

Yılman, Korkmaz’ın bir sürü gazeteci ile ilgili bir sürü şey anlattığını ve sonunda da “Veyis Ateş beni alenen tehdit etti ablacığım ve bunun da kaydı var” dediğini aktardı. Korkmaz’a “Dinlemek istiyorum o kaydı. Yollar mısın bana” dediğini aktaran Yılman, şunları yazdı:

“‘Yollayamam ama yakında yayınlayacağım zaten. Yazmayacağına söz verirsen sadece o kısmını sana dinletirim’ dedi. Off the record kaydıyla bir başka telefondan dinletti. Şoka girdim. İnanamadım. Söylediğine göre de kayıt 12 dakikalıkmış ama benim dinlediğim kısmı 3 dakikalık filandı. Kaydı dinledikten sonra tekrar sordum… ‘Bu rezalet, skandal bir olay. İzin ver yazayım’ dedim… ‘Hayır ben yayınlayacağım. Ondan evvel böyle bir şey yapmamanı rica ediyorum’. dedi.”

‘Habertürk yönetimini aradım’

Telefonu kapatır kapatmaz derhal Habertürk yönetimini aradığını söyleyen Yılman, “Duyduklarımı bire bir paylaştım kendileri ile. Ama yine de dayanamayıp üstü örtülü olsa da 10 milyon Euro şantajı ima eden bir tweet attım. Ki o tweet’im de çok yerde haberleştirildi!”

‘Kaydı dinleyen sadece ben değilim’

Bu arada Sezgin Baran Korkmaz’ın, Altaylı’ya bu kaydı kendisine dinlettiğini söylediğini belirten Yılman, “Ama herkes bilmeli ki dinleyen sadece ben değilim.” dedi. “Bu rezaleti” kendisinden önce dinleyen iki kişiden duyduğunu ifade eden Yılman, dinlediği kayıtta Veyis Ateş ile Sezgin Baran Korkmaz arasında geçen diyaloğu şu şekilde aktardı:

“Veyis Ateş diyor ki özetle; ‘Biliyorum canın çok acıyor. Her tarafı yakıp yıkmak istiyorsun. Çıkıp her yere konuşmak istiyorsun. Yaşadıklarını anlıyorum. Hak da veriyorum sana. Sen de eşine, ailene çoluğuna, çocuğuna kavuşmak istiyorsun… Hiçbir şey olmamış gibi ülkene dönmek istiyorsun… Ankara’dayım… Az önce senin görüşmeni yaptım. Şunu anladım ki seninle uğraşan bir klik ve lobi var ama bu arkadaşlarla işi tersine çevirmek mümkün…’

Bunun üzerine SBK diyor ki; ”Abi ben hukuken zaten haklıyım ama yine de sen söyle nasıl olacak?”

Veyis Ateş şöyle cevap veriyor; “Önce senin samimiyetini göstermeni bekliyorlar…”

SBK ise; “Nasıl göstereceğim abi?”

Veyis; “Talep ettikleri meblağı yollayacaksın“ diyor.

SBK da; “Abi diyelim yolladım 10 milyon Euro… Peki ya sonra bu insanlara ulaşamazsak… Ne olacak o zaman?” diye soruyor…

Veyis de diyor ki o zaman:

“Hiç merak etme… Ben her iki tarafın da hakemi ve kefiliyim. Para, iş bitene kadar bende duracak!”

Yeni1Mecra