Muğla’da su altında yapılan resimler sergilendi

Muğla’nın Fethiye ilçesinde ‘2. Uluslararası Denizlerimiz ve Renklerimiz Sualtı Resim Çalıştayı’ kapsamında su altında yapılan resimler sergilendi.

Ressam Mine Sarmış’ın hazırladığı, Fethiye Deniz Ticaret Odası ile Fethiye Belediyesinin desteğiyle düzenlenen etkinliğe 7 ülkeden katılan 14 ressam, Dalyan Koyu açıklarında dalış yaptı. Ressamların su altındaki çalışması da görüntülendi. Ressam Sarmış öncülüğünde 5 gün süren proje kapsamında yapılan resimler Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi’nde sergilendi.

Muğla Valisi Esengül Civelek, serginin açılışında konuşarak, çalıştayın denizlerdeki kirliliğin önlenmesi, deniz canlılarının önemi ve denizin korunması konusunda toplumsal bilinç oluşturulması, farkındalık yaratılması konusunda katkı sağladığını belirtti.  Fethiye Deniz Ticaret Odası Başkanı Şaban Arıkan da resimlerle denizlerdeki kirliliğin ve yaşamın gözler önüne serildiğini dile getirdi. Konuşmaların ardından serginin açılışı yapıldı. Açılışa Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Belediye Başkanı Alim Karaca ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı. MUĞLA (AA)