Abdullah Şaylemez ablası Gülistan’ı öldürmekten tutuklandı

Almanya’da boşandıktan sonra Diyarbakır’a dönerek yeni bir hayat kurmaya çalışan Gülistan Şaylemez’i öldüren kardeşi Abdullah Şaylemez tutuklandı. 

Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesinde Gülistan Şaylemez’i (37), sokak ortasında öldüren kardeşi Abdullah Şaylemez (28) emniyetteki ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi. Mahkeme Abdullah Şaylemez’in tutuklanmasına karar verdi.

Öte yandan, Selahaddin Eyyübi Devlet Hastanesi morguna kaldırılan Gülistan Şaylemez’in cenazesini almak için 2 gün geçmesine rağmen hala kimsenin başvuruda bulunmadığı öğrenildi. 

Almanya’dan Diyarbakır’a gelmişti

2014 yılında yaptığı evlilik nedeniyle Almanya’ya yerleşen Gülistan Şaylemez, bir yıl sonra boşandı. Birkaç ay önce de Almanya’dan Diyarbakır’a gelerek yeni bir hayat kurmak isteyen Şaylemez, ailesi tarafından sık sık tehditlere maruz kaldı.

Babası ve abisi hakkında iki kez şikayetçi olan Şaylemez, öldürülmeden 10 gün önce gittiği polis merkezinde babası Abdülvehap Şaylemez ve yakını Adil S.’den şikayetçi oldu. Gülistan Şaylemez’in başvurusunda tehdit altında olduğu için koruma istedi.

Gülistan Şaylemez, 11 Şubat’ta Almanya’dan Türkiye’ye gelen kardeşi Abdullah Şaylemez tarafından önceki akşam sokak ortasında vurularak öldürüldü. 

MA – DİYARBAKIR