Adıyaman’da 101 Ev karantina kapsamına alındı

Koronavirüs rakamlarının artması bazı kentlerdeki tedbiri de yoğunlaştırdı. Adıyaman’da 101 ev karantina kapsamına alındı.

Arşiv: AA – Adıyaman’da daha önce uygulanan karantina’dan

Adıyaman İl Hıfzıssıhha Müdürlüğü’nün kentteki koronavirüs vaka sayılarının artması sebebiyle acil toplandığı ve 101 evin karantinaya alındığı öğrenildi. Ev sakinlerinin 14 gün izolasyon’da kalacakları ifade edildi.

Türkiye’deki vaka sayıları 1.800’ü geçiyor

Adıyaman başta olmak üzere bazı kentlerdeki koronavirüs vaka sayısının artması karantina uygulamalarını da zorunlu hale getirdi.

18 Ekim koronavirüs tablosu

Sağlık Bakanlığı’nın dün açıkladığı günlük koronavirüs tablosunda ‘hasta’ sayısı 1.815, vefat sayısı ise 72 olarak kaydedildi.

Gittikçe artan vaka sayıları sebebiyle Adıyaman’da da farklı mahallelerde olmak üzere, toplanda 101 ev karantinaya alındı.

Vaka sayıları dengesiz ancak yükselişle ilerliyor

15 Ekim koronavirüs tablosu

15 Ekim tarihindeki tabloda ‘hasta’ sayısı 1700’ün biraz altında seyretmesine rağmen, iki günde bir vaka sayısının 200 civarında artması tedirginlik yaratmakta. Karantina kapsamına alınan yurttaşlar ise HES uygulamasıyla takip edilmekte.

Adıyaman’da daha önce de 166 ev karantinaya alınmıştı

Valilikten yapılan açıklamaya göre, kent merkezinde bazı kişilerin Kovid-19 test sonuçlarının pozitif çıkması üzerine İl Hıfzıssıhha Kurulunca yeni kararlar alındı.

Karar doğrultusunda son 2 günde farklı mahallelerdeki 166 evde karantina uygulaması başlatıldı.

TIKLAYIN: Maske takmayanlara 3 gün yurtlarda karantina ve para cezası

TIKLAYIN: Kars’ta bir köy koronavirüs sebebiyle tamamen karantinaya alındı

TIKLAYIN: Karantinada olması gereken kişi polis denetiminde yakalandı

TIKLAYIN: Adıyaman’da 166 ev karantinaya alındı

Haber Merkezi – AA