AFAD: Depremzedeler için gıda kolisi ve battaniyeye ihtiyaç var

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), İzmir’deki deprem nedeniyle şu an için sadece standart gıda kolisi ve yeni battaniye ihtiyaç olduğunu bildirdi.

Fotoğraf: AA

AFAD sosyal medya hesabı Twitter‘dan, İzmir depremine ilişkin afetzedelerin ihtiyaçlarına ilişkin duyuru paylaştı. İzmir’de deprem sonrası bölgeye yapılan yardım faaliyetlerinin AFAD koordinasyonunda yürütüldüğünün belirtildiği duyuruda şöyle denildi:

“İhtiyaç sahibi afetzedelere dağıtılmak üzere şu an için sadece standart gıda kolisi ve yeni battaniye ihtiyacı vardır. Halihazırda başkaca bir yardım malzemesine veya ihtiyaç fazlası kullanılmış eşya ihtiyacı bulunmamaktadır. İhtiyaç oluşması halinde ayrıca bildirilecektir. Söz konusu gıda kolisi ve yeni battaniye yardımlarını ulaştırmak isteyen kişi ve kuruluşlar, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvurabilirler.”

Beslenme hizmetleri konusunda da ana sorumlu kuruluşun Türk Kızılay olduğunun belirtildiği duyuruda, bu konudaki faaliyetin halen devam ettiği kaydedildi. Duyuruda, “Beslenme ile ilgili destek olmak isteyenlerin bu kurumla irtibata geçmeleri ve koordinasyon içinde olmaları gerekmektedir.” denildi.